Międzynarodowy Program Intensywny BIP w Nyskiej Akademii „Economic Issues: Global & European Perspective”

Materiał PANS Nysa
Wizyta studyjna
Wizyta studyjna Materiał PANS Nysa
Międzynarodowy Program Intensywny BIP w Nyskiej Akademii „Economic Issues: Global & European Perspective” z FH Mittweida w Niemczech oraz University of Dunaujvaros na Węgrzech.

W dniach 24-28.04 Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zorganizowała międzynarodowy projekt Blended Intensive Programme w ramach programu Erasmus+ pt. „Economic Issues: Global & European Perspective”, którego była Koordynatorem. Wzięło w nim udział 45 studentów i 8 wykładowców z partnerskich uczelni: FH Mittweida w Niemczech University of Dunaujvaros na Węgrzech oraz Savitribai Phule Pune University i Pune University MMM’s Shankarrao Chavan Law College w Indiach.

Ze strony uczelni w projekcie uczestniczyli studenci kierunków: Filologia Angielska, Finanse i Rachunkowość oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Koordynatorem merytorycznym był dr Pradeep Kumar z Wydziału Filologii PANS w Nysie.

Celem projektu była analiza środowiska społeczno-gospodarczego, zrozumienie podstawowych pojęć ekonomicznych i wyzwań mających zastosowanie na rynku europejskim i globalnym. Podczas spotkań wirtualnych oraz warsztatów zrealizowanych w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie studenci dyskutowali zarówno o kwestiach gospodarczo-ekonomicznych,
czy strategiach zarządzania jak i nabywali kompetencje międzykulturowe podczas pracy w międzynarodowych zespołach, a za udział w projekcie otrzymali Certyfikaty i 5 ECTS. Odbyły się także wykłady prowadzone przez profesorów wszystkich uczelni partnerskich.

Integralną częścią projektu była również wizyta studyjna w Firmie Schattdecor w Głuchołazach, podczas której przeprowadzono prezentację na temat firmy i strategii jej zarządzania, jak również studenci mieli możliwość zapoznania się z linią produkcyjną zakładu.

Nie zabrakło także zwiedzania centrum Nysy oraz infrastruktury uczelni, w tym nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznych, pracowni kosmetologii oraz Wydziału Nauk Technicznych, a także spotkań integracyjnych np. na nyskim Forcie II. Na koniec programu uczestnicy zwiedzili również zamek w Mosznej.

Wszyscy wrócili z dobrymi wspomnieniami i wiedzą zdobytą w czasie trwania projektu. W kolejnym roku akademickim planowana jest kontynuacja współpracy w ramach kolejnej edycji programu, tym razem w University of Dunaujvaros na Węgrzech.

Eko pracownia w Zespole Szkół w Niebocku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie