Międzynarodowy Program Intensywny BIP w Nyskiej Akademii „Economic Issues: Global & European Perspective”

Materiał PANS Nysa
Wizyta studyjna
Wizyta studyjna Materiał PANS Nysa
Międzynarodowy Program Intensywny BIP w Nyskiej Akademii „Economic Issues: Global & European Perspective” z FH Mittweida w Niemczech oraz University of Dunaujvaros na Węgrzech.

W dniach 24-28.04 Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zorganizowała międzynarodowy projekt Blended Intensive Programme w ramach programu Erasmus+ pt. „Economic Issues: Global & European Perspective”, którego była Koordynatorem. Wzięło w nim udział 45 studentów i 8 wykładowców z partnerskich uczelni: FH Mittweida w Niemczech University of Dunaujvaros na Węgrzech oraz Savitribai Phule Pune University i Pune University MMM’s Shankarrao Chavan Law College w Indiach.

Ze strony uczelni w projekcie uczestniczyli studenci kierunków: Filologia Angielska, Finanse i Rachunkowość oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Koordynatorem merytorycznym był dr Pradeep Kumar z Wydziału Filologii PANS w Nysie.

Celem projektu była analiza środowiska społeczno-gospodarczego, zrozumienie podstawowych pojęć ekonomicznych i wyzwań mających zastosowanie na rynku europejskim i globalnym. Podczas spotkań wirtualnych oraz warsztatów zrealizowanych w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie studenci dyskutowali zarówno o kwestiach gospodarczo-ekonomicznych,
czy strategiach zarządzania jak i nabywali kompetencje międzykulturowe podczas pracy w międzynarodowych zespołach, a za udział w projekcie otrzymali Certyfikaty i 5 ECTS. Odbyły się także wykłady prowadzone przez profesorów wszystkich uczelni partnerskich.

Integralną częścią projektu była również wizyta studyjna w Firmie Schattdecor w Głuchołazach, podczas której przeprowadzono prezentację na temat firmy i strategii jej zarządzania, jak również studenci mieli możliwość zapoznania się z linią produkcyjną zakładu.

Nie zabrakło także zwiedzania centrum Nysy oraz infrastruktury uczelni, w tym nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznych, pracowni kosmetologii oraz Wydziału Nauk Technicznych, a także spotkań integracyjnych np. na nyskim Forcie II. Na koniec programu uczestnicy zwiedzili również zamek w Mosznej.

Wszyscy wrócili z dobrymi wspomnieniami i wiedzą zdobytą w czasie trwania projektu. W kolejnym roku akademickim planowana jest kontynuacja współpracy w ramach kolejnej edycji programu, tym razem w University of Dunaujvaros na Węgrzech.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska