Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu wspiera szkoły w zdalnym nauczaniu

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
pixabay
Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu wspiera szkoły w organizacji pracy w warunkach pandemii. Prowadzi szkolenia online nauczycieli, udostępnia materiały dydaktyczne i udziela konsultacji.

Odbyło się m.in. szkolenie on-line dotyczące nauczania na odległość za pomocą Microsoft Teams. To narzędzie Office 365 wspomaga pracę grupową poprzez udostępnienie przestrzeni roboczej umożliwiającej przekazywanie materiałów dydaktycznych w formie cyfrowej oraz interakcję pomiędzy uczniami a nauczycielem za pośrednictwem wideokonferencji.

Nauczyciele mogli też dowiedzieć się, jak działa Google Clasroom. To bezpłatna usługa dla szkół, która pomaga w tworzeniu zajęć, rozsyłaniu zadań, komunikowaniu się i organizowaniu pracy.

Joanna Świercz pokazała podczas szkolenia konkretne rozwiązania prowadzenia dokumentacji lekcji, tworzenia materiałów, w tym testów samooceniających się. Podzieliła się też swoimi doświadczeniami wykorzystania tej platformy w pracy z uczniami klasy 5,6 i 7, którą prowadzi od początku kwarantanny.

Google Clasroom pozwala nauczycielom szybko wyznaczać, przeglądać i oceniać zadania w jednym miejscu. Uczniowie widzą wszystkie zadane prace na stronie zadań, a materiały lekcyjne (dokumenty, zdjęcia czy filmy) są automatycznie zapisywane w folderach na dysku Google. Nauczyciele mają możliwość wysyłania powiadomień i rozpoczynania klasowych dyskusji. Uczniowie mogą dzielić się materiałami i bezpośrednio udzielać odpowiedzi na zadawane pytania.

Na naszej stronie nauczyciele znajdą filmik dotyczący zdalnego nauczania oraz filmiki mówiące o bezpiecznym zachowaniu. Ponieważ nie wszyscy mogą prowadzić zajęcia video, przygotowaliśmy też materiały edukacyjne i karty pracy. Nasi doradcy udzielają również porad i konsultacji, a kontakt odbywa się przez pocztę elektroniczną oraz popularne komunikatory - mówi Małgorzata Szeląg, dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

MODN przygotował trzy filmy o bezpiecznym zdejmowaniu rękawiczek , które powstały z myślą o realizacji przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa w klasie VIII szkoły podstawowej. Można je wykorzystać w ramach zdalnego nauczania także na lekcji wychowawczej.

- Liczymy, że filmy te staną się także inspiracją do tworzenia przez nauczycieli własnych materiałów multimedialnych - dodaje Małgorzata Szeląg.

MODN ma ofertę także dla maturzystów. Zaprasza ich do skorzystania z matury online z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, opracowanej przez Marię Romanowską - konsultanta MODN i Ryszarda Lisonia - nauczyciela matematyki i informatyki II LO w Opolu.

Matury oraz arkusze maturalne są na tej stronie internetowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska