Mieszkańcy Olesna mają dość numeru kierunkowego 034

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Minęło dziesięć lat, odkąd powiat oleski wrócił do Opolszczyzny. Nadal jednak za rozmowę telefoniczną do Opola płacimy jak za międzystrefową.

Od dziesięciu lat mieszkańcy Olesna domagają się od Telekomunikacji Polskiej, aby zmieniła dla nich taryfę i za telefony do abonentów z województwa opolskiego naliczała opłaty jak za rozmowy lokalne, a nie międzystrefowe.

- Przez te lata wysłałem do Telekomunikacji Polskiej dziesiątki pism - mówi starosta oleski Jan Kus.

- Dzwonię do córki, która mieszka w sąsiedniej gminie, a płacę za to wysokie rachunki, jakbym dzwoniła na drugi koniec Polski - narzeka Maria Hutsch, mieszkanka Bodzanowic.
Przez kilka lat Telekomunikacja Polska mamiła abonentów z powiatu oleskiego, że już wkrótce zapłacą za rozmowy w województwie według taryfy lokalnej. Do dzisiaj jednak, dzwoniąc na opolskie numery, oleśnianie płacą cztery razy drożej niż za rozmowy lokalne!

W czwartek (29 stycznia), w pierwszym numerze tygodnika "NTO Olesno-Kluczbork", bezpłatnego dodatku do "Nowej Trybuny Opolskiej" rozliczamy Telekomunikację Polską z obietnic i pytamy operatora, czy wprowadzi w końcu obniżki dla mieszkańców powiatu oleskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska