Mieszkasz w opolskim? Myślałeś nad studiami w Katowicach lub Wrocławiu?

Anna Konopka Magda Pilor [email protected]
Na Uniwersytecie Śląskim wciąż jest kilkaset wolnych miejsc dla nowych studentów. (fot. archiwum)
Na Uniwersytecie Śląskim wciąż jest kilkaset wolnych miejsc dla nowych studentów. (fot. archiwum)
Maturę masz w kieszeni, a nie wybrałeś jeszcze szkoły wyższej, bo marzą ci się studia poza Opolem? Na wrocławskich i katowickich uczelniach wciąż są jeszcze wolne miejsca.

Architektura wnętrz, fizjoterapia, geodezja i kartografia oraz budownictwo to propozycje Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu. Na  wszystkich kierunkach wciąż są wolne miejsca.

Zobacz:

Opolszczyzna. Na studiach podyplomowych możesz podnieść swoje kwalifikacje

- Architektura to studia prestiżowe i wciąż popularne - mówi Agnieszka Ferfecka, kierownik dziekanatu WSH we Wrocławiu. - To zawód dla osób z wizją, które czas pracy chcą organizować samodzielnie - dodaje.

Z dużym zainteresowaniem maturzystów spotyka się też fizjoterapia. Uczelnia kształci też inżynierów na budownictwie oraz geodezji i kartografii. Na każdym z kierunków pozostała jeszcze ok. połowa wolnych miejsc (kierunek to ok. 100 osób).

- Koszt nauki za miesiąc, na naszej uczelni to ok. 400 do 560 zł - informuje Ferfecka. - Nabór prowadzimy do 20 września - dodaje.

Również wtedy kończy się rekrutacja na Uniwersytecie Śląskim. Na przyszłych studentów czeka jeszcze 800 miejsc, wśród nich na biofizyce.

- To unikatowy kierunek w skali kraju - mówi Magdalena Ochwat, rzecznik prasowy UŚ. - Osoby, które go ukończą, mogą być spokojne o  przyszłą pracę w placówkach zdrowia czy firmach farmaceutycznych.

Ze znalezieniem posady nie powinny też mieć problemu osoby, które wybiorą zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne. Ze względu na nową reformę programową i obniżenie wieku szkolnego na rynku pracy jest zapotrzebowanie na tego typu   fachowców.

- Do wyboru jest także kilka specjalności na filologii -   mówi Ochwat.  - Przykładowo filologia rosyjska, program nauczycielski z językiem  niemieckim lub angielskim.

Do osób o bardziej ścisłym umyśle z nieco inną ofertą wychodzi  wrocławska Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu.  Do wyboru jest tu logistyka oraz zarządzanie na kilku specjalizacjach.

Po raz pierwszy możliwe jest tu studiowanie logistyki na studiach inżynierskich. Opłaty w MWSLiT wynoszą średnio 4 tys. zł za 2 semestry nauki.

Na  zarządzaniu wolnych jest jeszcze ok. 50 miejsc, natomiast na logistyce ok. 100 (do wyboru studia licencjackie lub inżynierskie). Okres rekrutacji upływa z końcem września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska