Mimo kontuzji lidera, Mickiewicz Kluczbork zdołał zdobyć punkt w meczu z BBTS-em Bielsko-Biała

Mateusz Linda (nr 17) grał świetnie, ale doznał urazu w trzecim secie.
Mateusz Linda (nr 17) grał świetnie, ale doznał urazu w trzecim secie. Agata Brudzińska
Po niezwykle emocjonującym boju w ramach 19. kolejki Tauron 1 Ligi, siatkarze Mickiewicza Kluczbork ulegli na wyjeździe BBTS-owi Bielsko-Biała 2:3.

Obie drużyny udowodniły, że nie bez powodu znajdują się w górnej części tabeli.

Widowisko rozkręcało się stopniowo. Pierwszy set nie dostarczył wielkich emocji. Od początku lepiej spisywał się w nim BBTS, który z czasem stopniowo powiększał swoją zaliczkę, by ostatecznie zwyciężyć 25:20.

Od drugiej partii do samego końca byliśmy już natomiast świadkami bardzo emocjonującego boju. Gracze Mickiewicza szybko przebudzili się po nieudanej inauguracyjnej odsłonie. Przez większość drugiego seta to oni posiadali inicjatywę, lecz BBTS naciskał tak mocno, że ani przez moment nie mogli poczuć się pewnie. Kluczborczanie jednak dzielnie wytrzymali napór rywali i wygrali 25:23.

Trzecia partia miała różne fazy. Zaczęła się ona lepiej dla BBTS-u, który odskoczył na 9:6. Później jednak do głosu doszli goście i to oni trzykrotnie potrafili sobie wypracować dwa „oczka” zaliczki. Prowadzili między innymi 18:16, ale w końcówce tym razem lepiej spisał się zespół z Bielska-Białej, który triumfował do 23.

Ważniejsze od samego wyniku było jednak to, że w tej części gry Mickiewicz stracił z powodu kontuzji znakomicie dysponowanego atakującego Mateusza Lindę. Dość powiedzieć, że zanim doznał on urazu skokowego, grał na 79-procentowej skuteczności w ataku (15/19)...

Mimo otrzymania takiego ciosu, drużyna z Kluczborka była w stanie na niego godnie zareagować. Czwarty set znów do końca był nerwowy, ale tym razem do 23 wygrał Mickiewicz.

W tie-breaku miał on nawet piłkę meczową, dzięki zdobyciu czterech punktów z rzędu od stanu 13:10 dla BBTS-u. Koniec końców jednak trzy ostatnie akcje padły łupem bielszczan.

BBTS Bielsko-Biała – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:20, 23:25, 25:23, 23:25, 16:14)
Mickiewicz: Lipiński, Pasiński (18), Olczyk (7), Linda (15), Górski (7), Mucha (11), Czyrek (libero), Łysiak (libero) oraz Lentner, Kopacz, Gibek (1), Siemiątkowski (11).