Mimo pandemii nie ma problemów z obroną prac w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu

Sylwia Mielnik
- Tam, gdzie w grę wchodzi kontakt osobisty, wprowadzone zostaną zaostrzone wymogi sanitarne - mówi prof. Pokusa.
- Tam, gdzie w grę wchodzi kontakt osobisty, wprowadzone zostaną zaostrzone wymogi sanitarne - mówi prof. Pokusa. Sylwia Mielnik
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu realizuje proces nauczania w systemie zdalnym, zgodnie z harmonogramem. Dla studentów oznacza to, że zarówno sesja, jaki i egzaminy prac dyplomowych odbędą się zgodnie z organizacją roku akademickiego.

Chociaż podjęliśmy decyzję, że zajęcia dydaktyczne, w semestrze letnim, prowadzone będą do samego końca w formie zdalnej, to trochę inaczej wygląda sytuacja z obronami prac- mówi pan prof. Tadeusz Pokusa - prorektor WSZiA. Nasi studenci mają do wyboru trzy możliwości: formę online, hybrydową, gdzie w bezpośrednim kontakcie będzie tylko promotor i student, a przewodniczący i recenzent w formie zdalnej oraz formę tradycyjną - dodaje prof. Pokusa. - Oczywiście tam, gdzie w grę wchodzi kontakt osobisty, wprowadzone zostaną zaostrzone wymogi sanitarne. Wszystkie szczegóły znajdą się na naszej stronie internetowej - podsumowuje prof. Pokusa.

Szczegółowych informacji udziela dziekanat uczelni, a ze względu na dużą ilość zapytań preferowany jest kontakt mailowy, na adres [email protected].

Dla egzaminów dyplomowych w formie zdalnej obowiązują terminy i dokumenty, takie same jak w przypadku formy tradycyjnej - mówi Beata Idzik, kierownik dziekanatu. - Studenci, którzy zdecydują się na tryb online, nie będą niestety zwolnieni z obowiązku dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów. Mogą jednak dopełnić tej formalności, kiedy zniesione zostaną obostrzenia związane z epidemią - dodaje.

Studiujemy razem z mężem i oboje zdecydujemy się na formę tradycyjną - mówi pani Marzena, studentka zarządzania. - Pamiętam jak na WSZiA, nie tak dawno broniłam swojej pracy licencjackiej. Ze względu na osobisty kontakt i towarzyszące emocje, będę chciała osobiście stanąć przed komisją. Pewnie zgodnie z reżimem sanitarnym wspólne zdjęcie nie będzie wchodzić w grę, ale przynajmniej zrobię je z moją pracą na tle budynku uczelni. To również jest niezapomniana pamiątka - dodaje pani Marzena.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska