Minimalna porażka koszykarek Stali Brzeg

Z piłką zawodniczka Stali Aleksandra Błasiak.
Z piłką zawodniczka Stali Aleksandra Błasiak. Sławomir Jakubowski
Nasz zespół w meczu 2 ligi uległ w Legnicy ekipie miejscowego Ekonoma 62:64, choć niemal przez cały mecz prowadził.

Brzeżanki były żywiołowo dopingowane przez około 20-osobową grupę własnych kibiców. Od początku przystąpiły z animuszem do gry i po 10 minutach prowadziły różnicą dziewięciu punktów. W drugiej kwarcie gospodynie odrobiły większość strat, ale trzecia znów należała do przyjezdnych.

Obie drużyny miały utrudnione zadanie, bo na hali w Legnicy nie działały zegary odmierzające czas 24 sekund na rozegranie akcji ofensywnej. W końcówce spotkania zawodniczki Ekonoma dopięły swego i objęły prowadzenie, a nasz zespół musiał się pogodzić z porażką, a dodatkowo tez z kilkoma kontrowersyjnymi decyzjami sędziów.

Ekonom Legnica - Stal Brzeg 64:62 (11:20, 19:11, 12:16, 22:15)
Stal: Kudłak 10 (1x3), Siemko 12 (2x3), Kozera 8, Strojny 8, Wierzbicka 4 - Księżopolska 17 (2x3), Błasiak, Pławiak, Pinkosz 3, Stala. Trener Michał Kamieniecki.