Mistrzostwa świata w kajakarstwie. Arsen Śliwiński z AZS-u Politechniki Opolskiej zdobył drugi medal

Arsen Śliwiński będzie bardzo miło wspominać mistrzostwa świata z Montemor o Velho. materiały AZS PO
Arsen Śliwiński wywalczył brązowy krążek w wyścigu kanadyjek dwójek (C-2) na 500 metrów.

Miejsce na najniższym stopniu podium duet Śliwiński - Michał Łubniewski (Stomil Poznań) wywalczył dzięki kapitalnemu finiszowi. Przez większą część wyścigu polska osada znajdowała się bowiem na końcu stawki. Dzięki heroicznej postawie ostatecznie minimalnie wyprzedziła jednak kilku rywali, uzyskując czas 1.41.787 s.

Był to drugi medal dla zawodnika opolskiego klubu podczas mistrzostw świata w Montemor o Velho. W piątek, także wraz z Łubniewskim, sięgnął on po srebro w konkurencji C-2 200 m.