Mitsubishi colt bez silnika Diesla

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Muskularne kontury przednich błotników współgrają z przednimi reflektorami, przywodzącymi na myśl skośne oczy samuraja.
Muskularne kontury przednich błotników współgrają z przednimi reflektorami, przywodzącymi na myśl skośne oczy samuraja. Mitsubishi
W Polsce najnowszy model najmniejszego mitsubishi pojawi się w listopadzie. Niestety, w jego ofercie nie ma silnika Diesla.

Nowy colt swoimi ostrymi kształtami nawiązuje do swojego większego brata - lancera. Widać to zwłaszcza z przodu.

Podobnie jak u tego ostatniego, znakiem rozpoznawczym colta jest charakterystyczny wlot powietrza przypominający samoloty myśliwskie czy paszczę rekina. Zresztą nowy, ostry wizerunek samochodu jest odzwierciedlony w całym projekcie colta.

Muskularne kontury przednich błotników współgrają z przednimi reflektorami, przywodzącymi na myśl skośne oczy samuraja. Z kolei tylna część samochodu w wersji 5-drzwiowej (z zachodzącymi na boki, zwężonymi, obniżonymi światłami, nowym kształtem drzwi bagażnika i mocniej ukształtowanym zderzakiem) dodaje charakteru poprzez wizualne obniżenie i poszerzenie nadwozia.

W wersji 3-drzwiowej zmiany w tylnej części nadwozia obejmują nowy zderzak i nowe, wykonane w ciemnej tonacji oprawy świateł.
Colt jest bardziej komfortowy niż kiedykolwiek wcześniej. Co więc oferuje najmłodsze dziecko japońskiego koncernu?

Jak zapewnia producent, to lepsze i przyjemniejsze miejsce do odbywania wielogodzinnych podróży, zarówno w warunkach ruchu miejskiego, jak i na autostradach.

Zastosowanie dodatkowych wykładzin tłumiących pozwoliło na tyle znacząco obniżyć poziom drgań i hałasów, że colt stał się cichszy od swoich głównych konkurentów.

Dane techniczne

Dane techniczne

>Silnik 1,1 l
Moc 75 km przy 6000 obr./min, maksymalny moment obrotowy 100 Nm/4000 obr./min, prędkość maksymalna 165 km/h.
>Silnik 1,3 l
Moc 95 KM przy 6000 obr./min, maksymalny moment obrotowy 125 Nm przy 4000 obr./m, prędkość maksymalna 180 km/h.
>Silnik 1,5 l
Moc 109 KM przy 6000 obr./min, maksymalny moment obrotowy 145 Nm przy 4000 obr./min, prędkość maksymalna 190 km/h.

Samochód wykonany jest też z lepszych jakościowo materiałów, przeprojektowano tablicę rozdzielczą, do której włączono wiele elementów stosowanych w lancerze, m.in. koło kierownicy, wyświetlacz wielofunkcyjny i bursztynowe podświetlenie wskaźników.

Nowy colt pozwala na lepsze wykorzystanie swojego wnętrza, a to dzięki całkowicie płaskiej podłodze przestrzeni ładunkowej.

Z nowinek warto zauważyć możliwość regulowania wysokości podłogi bagażnika, co pozwoliło zwiększyć objętość przestrzeni ładunkowej z 854 l w poprzednim modelu do 1032 l w modelu nowej generacji (przy złożonych siedzeniach).

Na koniec kilka słów o silnikach. Koncern nie zdecydował się na montowanie w nowym colcie diesla.

Miał na to wpływ brak możliwości dostosowania dotychczas stosowanego silnika 1.5 do wymogów normy Euro 5, niski udział coltów z silnikiem Diesla w wolumenie sprzedaży (od roku 2004 tylko 13 procent) oraz rosnące ceny oleju napędowego.

Maluch spod znaku trzech diamentów będzie więc napędzany trzema silnikami benzynowymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska