Sławomir Jakubowski/archiwum
Pomocnik MKS-u Tomasz Swędrowski.
Pomocnik MKS-u Tomasz Swędrowski. Sławomir Jakubowski/archiwum
W ostatnim meczu sezonu nasz zespół wygrał, choć w 65. min przegrywał 0-1.

Pierwsza połowa tego spotkania była mało ciekawa. Większą ochotę do gry wykazywał nasz zespół, ale tuż przed przerwą mógł zostać skarcony. Po dalekim wyrzucie Pawła Króla z autu piłka przeleciała tuż przed bramką i żaden z zawodników gości nie potrafił skierować jej do siatki.
Znacznie więcej na boisku działo się po przerwie. W 55. min żegnający się z Kluczborkiem po pięciu latach gry w MKS-ie Michał Glanowski “huknął" z ponad 20 metrów, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. W 60. min dogodną okazję miał Piotr Burski. Jego strzał z 12 metrów obronił golkiper gości Marcin Matysiak, a dobijając trafił w jednego z defensorów Bałtyku. To zemściło się w 65. min Igor Jurga po podaniu z głębi pola dobrze przyjął piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Wnukiem. Wykorzystał tę okazję pokonując niespełna 18-letniego naszego bramkarza strzałem po ziemi.
Co ważne stracony gol nie zdeprymował kluczborskich piłkarzy, a wręcz zmobilizował do lepszej gry. Wyrównał bardzo szybko Michał Sudoł. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę głową zgrał Glanowski, a Sudoł także po uderzeniu głową trafił z bliska do siatki. Mający wielką ochotę do gry Glanowski mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie w 69. min, ale nieznacznie spudłował strzelając z 18 metrów.
Po chwili było już jednak 2-1. W sytuacji sam na sam z Matysiakiem znalazł się Szymon Skrzypczak i wykorzystał te okazję. Blisko podwyższenia wyniku był w 79. min Rafał Niziołek. W trudnej sytuacji uderzał piętą, ale piłkę z linii bramkowej wybił Dominik Lemanek.
Trzeci gol dla MKS-u padł w 87. min. Zdobył go Burski, który ładnie przyjął piłkę na 12 metrze, obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył. Piłka nim minęła linię bramkową odbiła się jeszcze od słupka.
MKS Kluczbork - Bałtyk Gdynia 3-1 (0-0)
0-1 Jurga - 65., 1-1 Sudoł - 67., 2-1 Skrzypczak - 71., 3-1 Burski - 87.
MKS: Wnuk - Orłowicz, Ganowicz, Sudoł, Pajączkowski - Niziołek, Glanowski, Swędrowski (77. Culic), Deja (54. Skrzypczak), Kaczmarek (40. Fryzowicz) - Ekwueme (50. Burski). Trener Krzysztof Kapelan.
Bałtyk: Matysiak - Noga, Benkowski, Król, Musuła - Bułka (74. Wilczewski), Frankowski (46. Byczkowski), Lemanek, Dettlaff, Jurga - Kudyba (79. Papaleo). Trener Waldemar Tęsiorowski.
Sędziował Maciej Mikołajewski (Świebodzin). Żółte kartki: Pajączkowski, Deja - Król. Widzów 300.