Młodość przychodzi z wiekiem. Projekt dla seniorów nie tylko...

  Młodość przychodzi z wiekiem. Projekt dla seniorów nie tylko z powiatu opolskiego

  Mirela Mazurkiewicz

  Nowa Trybuna Opolska

  Zajęcia w ramach projektu są bezpłatne. Skorzysta z nich 200 seniorów z aglomeracji.

  Zajęcia w ramach projektu są bezpłatne. Skorzysta z nich 200 seniorów z aglomeracji. ©Filip Kowalskowski

  Seniorzy mogą za darmo rozwijać swoje zainteresowania.
  Zajęcia w ramach projektu są bezpłatne. Skorzysta z nich 200 seniorów z aglomeracji.

  Zajęcia w ramach projektu są bezpłatne. Skorzysta z nich 200 seniorów z aglomeracji. ©Filip Kowalskowski

  W projekcie „Młodość przychodzi z wiekiem” weźmie udział ok. 200 seniorów z Aglomeracji Opolskiej. Będą mogli za darmo pójść do teatru, albo dowiedzieć się, jak nosić wnuki.

  - Przed opracowaniem projektu konsultowaliśmy się z seniorami i z tych rozmów wynikało, że najbardziej doskwiera im samotność - mówi Magdalena Popławska z Opolskiego Centrum Demokracji Lokalnej FRDL, które we współpracy z Aglomeracją Opolską realizuje rządowy program „Młodość przychodzi z wiekiem”.
  - Trudno się temu dziwić. Ich bliscy nierzadko ułożyli sobie życie wiele tysiące kilometrów stąd, więc rodziców odwiedzają sporadycznie. A nawet jeśli są na miejscu, to w codziennej bieganinie również nie zawsze mają czas dla seniora.

  Osoby w wieku 60+ będą mogli w ramach projektu wziąć udział w zajęciach teatralnych, wybrać się do kina, teatru czy na wycieczki po Opolszczyźnie połączone z plenerami fotograficznymi. Od specjalistów dowiedzą się też np., jak nosić wnuki na rękach, żeby nie obciążać kręgosłupa, albo jak korzystać z nowoczesnych technologii.

  - Drugim elementem są szkolenia dla animatorów, czyli dla osób, które same są w wieku 60+, ale mają dość energii, aby porwać innych - mówi Magdalena Popławska. - Zostały ostatnie wolne miejsca, dlatego zapraszamy chętnych.

  Aby to zrobić wystarczy wypełnić formularz, dostępny na stronie www.opole.frdl.pl. Więcej informacji pod nr. tel.: 77 454 48 29 lub 77 44 61 402. Rekrutacja trwa do końca sierpnia lub do wyczerpania miejsc. Udział w projekcie jest bezpłatny.

  Uwaga! W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy gmin: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Izbicko, Komprachcice, Krapkowice, Lewin Brzeski, Łubniany, Murów, Niemodlin, Ozimek, Popielów, Prószków, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Turawa, Walce, Zdzieszowice.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo