Młodzi muzycy już mogą się zgłaszać do Opolskiego Banku Talentów

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Jakub Dubik (z prawej) i wicemarszałek Zbigniew Kubalańca
Jakub Dubik (z prawej) i wicemarszałek Zbigniew Kubalańca UMWO
Bank Talentów to program adresowany do wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży z Opolszczyzny oraz osób zainteresowanych promocją i rozwijaniem własnej działalności artystycznej. Zgłaszać można się do 1 września.

Organizatorem projektu jest Fundacja Master Art., a pomysłodawcą jej prezes, wiolonczelista Jakub Dubik (połowa duetu Cello Brothers), jeden z najzdolniejszych wiolonczelistów młodej generacji w Polsce. Program jest dofinansowany z budżetu województwa opolskiego. Opolski Bank Talentów pozwoli wyłuskać najzdolniejszych młodych muzyków, którzy szlifują talenty w swoich gminach, ogniskach czy szkołach muzycznych.

- To program pionierski - podkreśla Jakub Dubik. – Jego celem jest wspieranie najbardziej utalentowanych młodych muzyków przez zapewnienie im możliwości doskonalenia warsztatu zawodowego oraz budowanie kluczowych umiejętności w zakresie świadomej komunikacji, planowania rozwoju i promocji.

Uczestnicy programu (40 osób) zostaną wybrani przez jury złożone z wykładowców programu. Już można aplikować - na stronie www.banktalentow.com jest zakładka „Aplikuj”, gdzie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. Trzeba też przesłać nagranie.

W tym roku mogą się zgłaszać młodzi pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści i akordeoniści. Udział w programie jest darmowy, by dać równe szanse wszystkim młodym, zdolnym muzykom.

Edycja opolska Banku Talentów planowana jest na wrzesień, a partnerami wydarzenia będą m.in. Filharmonia Opolska oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu. Na 16 września planowany jest koncert podsumowujący pierwszą edycję.

– Zagra orkiestra symfoniczna, złożona ze stypendystów, więc będzie to niekonwencjonalny skład orkiestry – z udziałem fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu. W programie znajdzie się polska muzyka filmowa – zapowiada Jakub Dubik.

Pedagodzy oraz wykładowcy, którzy będą prowadzić zajęcia, to artyści związani z Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie oraz znani eksperci, dziennikarze radiowi i telewizyjni.

Program został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Samorządu Województwa Opolskiego, BMW Sikora, Powiatu Krapkowickiego, ZAIKS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska