Młodzi pływacy z naszego regionu mieli kilka wartościowych rezultatów

Matylda Roman trenuje też "na sucho" ze sztangą.
Matylda Roman trenuje też "na sucho" ze sztangą. Mariusz Matkowski
W Poznaniu odbyły się trzecie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Polski seniorów. Startowali przedstawiciele aż 124 klubów, w tym dwóch naszych.

Na zawody pojechali reprezentanci Vegi Dobrodzień i Zrywu Opole (łącznie 11 osób). Najwyższą lokatę zajęła 14-letnia Matylda Roman (Zryw). Na 200 m stylem grzbietowym była siódma (3. miejsce w swoim roczniku). Ponadto w pierwszej dwudziestce znalazła się na 100 m grzbietem (15. lokata, 6. w roczniku) oraz na 50 m tym samym stylem (20., 8. w roczniku).

Rywalizację w swoim roczniku na 200 m stylem klasycznym wygrał 15-letni Marcel Guzy (Vega), co dało mu 23. miejsce w klasyfikacji tego dystansu. Na 35. pozycji uplasował się on natomiast na 200 m stylem zmiennym, będąc jednocześnie trzecim w swojej kategorii wiekowej. Dwa lata starsza od niego koleżanka klubowa z Vegi - Monika Skorupa była 13. na 200 m stylem zmiennym (3. w swoim roczniku) i 17. na dystansie dwa razy dłuższym tym samym stylem (6. wśród rówieśniczek).

Mający 16 lat Michał Szynd­ler (Zryw) był z kolei czwarty wśród rówieśników na 200 m motylkiem (23. w łącznej klasyfikacji na tym dystansie).

Ogółem w zawodach wzięła udział rekordowa liczba aż 775 osób. Kolejna impreza z cyklu Grand Prix odbędzie się już w 2017 roku - 18 i 19 lutego w Kozienicach. Łącznie odbędzie się ich siedem.