Młodzi siatkarze z Nysy w najlepszej ósemce w kraju

Nyski zespół sprawił miłą niespodziankę.
Nyski zespół sprawił miłą niespodziankę. archiwum klubowe
Zawodnicy AZS-u PWSZ Nysa zajęli 2. miejsce w turnieju półfinałowym w Świnoujściu i awansowali do finału mistrzostw Polski kadetów (do lat 17).

- Podróż powrotna znad morza, choć długa, to była dla nas niezwykle radosna - mówi trener nyskiej drużyny Marcin Dykta, który prowadzi zespół wraz z bratem Bartłomiejem, a pomaga im doświadczony szkoleniowiec Roman Palacz. - Awans do finału to duży sukces.

Turniej w Świnoujściu źle się zaczął dla naszego zespołu. Najpierw przegrał z Bzurą Ozorków 2:3, a potem z gospodarzami Maratonem Świnoujście 0:3. Zwycięstwo 3:0 w trzecim meczu z Trójką Nakło, która pokonała wcześniej Bzurę 3:1 pozwoliło zachować szanse na 2. miejsce w zawodach i awans do turnieju finałowego. Warunkiem była wygrana Maratonu z Bzurą. Tak się stało. Gospodarze zwyciężyli 3:0 i AZS PWSZ z 2. pozycji awansował do turnieju finałowego.

Ten odbędzie się od 3 do 7 maja w Olecku. Kategoria kadetów obejmuje w tym roku zawodników urodzonych w 2000 roku i młodszych, a oprócz nysan i Maratonu w finale zagrają: AZS Częstochowa, Chemik Bydgoszcz, AKS Rzeszów, Metro Warszawa Trefl Gdańsk i Jastrzębski Węgiel.

Nyski zespół w Świnoujściu reprezentowali: Alan Wolak, Dominik Zych, Kacper Kulpa, Simon Wałach, Dominik Kram­czyń­ski (ten grający na pozycji środkowego zawodnik został powołany do kadry Polski do lat 17), Błażej Małejki, Daniel Och­rymczuk, Maciej Pasternak, Dawid Kubas, Jakub Chwastyk, Natan Jagielski, Oskar Spychała, Kamil Łaski i Dominik Odwrot.

Nie powiodło się w półfinale w Jastrzębiu drugiej naszej drużynie - MMKS-owi Kędzierzyn-Koźle. Przegrała ona z gospodarzami Jastrzębskim Węglem 0:3 i Treflem Gdańsk 2:3, a zwycięstwo 3:2 nad Stoczniowcem Gdańsk dało 3. miejsce w turnieju i finalnie lokatę w przedziale 9-12 w Polsce.