Młodzi zawodnicy Gwardii Opole stanęli na podium mistrzostw Polski

Archiwum klubowe
Oni wywalczyli brąz.
Oni wywalczyli brąz. Archiwum klubowe
Po siedemnastu latach młodzieżowa drużyna Gwardii Opole zdobyła medal Mistrzostw Polski. Sięgnęli po niego młodzicy tego klubu (rocznik 1995).

Skład Gwardii Opole

Rafał Kowalski, Grzegorz Łącki, Łukasz Oszenda, Michał Siebert, Michał Idziak, Paweł Mendyk, Maksym Kameduła, Stanisław Makowski, Adam Błaszkiewicz, Michał Woźniak, Amadeusz Krause.

Do finału w Płocku, gdzie walczyło 8 zespołów, opolanie przystąpili mając na koncie zwycięstwo nad Iskrą Bydgoszcz 31-25 (zaliczone z turnieju półfinałowego).

W meczach grupowych przegrali z Kusym Szczecin 28-33 i zremisowali 30-30 z Chrobrym Głogów. To dało im drugie miejsce w swojej grupie i grę o medale. W półfinale Gwardia przegrała z późniejszym mistrzem Wisłą Płock 21-36, a w meczu o brązowy medal zespół trenera Wojciecha Aksamita pokonał Truso Elbląg 30-24. Za najlepszego zawodnika naszej ekipy uznano Pawła Mendyka.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw: 1. Wisła Płock, 2. Kusy Szczecin, 3. Gwardia Opole, 4. Truso Elbląg, 5. Kusy Kraków, 6. Sambor Tczew, 7. Iskra Bydgoszcz, 8. Chrobry Głogów.