Młodzież Ekonomika świetnie poradziła sobie z tegorocznymi egzaminami zawodowymi

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Od lewej: Małgosia, Kasia, Karolina, Filip, Marta i Agnieszka prezentują swoje zdjęcia wykonanie w ciemni fotograficznej.
Od lewej: Małgosia, Kasia, Karolina, Filip, Marta i Agnieszka prezentują swoje zdjęcia wykonanie w ciemni fotograficznej. Ekonomik
Bardzo dobre rezultaty przyniosły niedawne egzaminy zawodowe w Zespole Szkół Ekonomicznych. 31 marca uczniowie otrzymali wyniki z poszczególnych kwalifikacji. Np. kwalifikacje: rejestracja i obróbka obrazu oraz wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych - wyodrębnione w zawodzie fototechnik - cieszyły się stuprocentową zdawalnością w części pisemnej i praktycznej, gdzie wymagane minimum to 75 proc. punktów.

Ponad 60 uczniów w tym zawodzie przystąpiło do sesji egzaminacyjnej i aż 27 zdobyło maksymalną liczbę punktów.

- To ogromny sukces młodzieży oraz nauczycieli podkreśla dyrektor szkoły Ewa Nowak-Kuebler. - Ten kierunek wybiera coraz więcej uczniów, bo widzą szansę w szybko rozwijających się branżach reklamowych, promocyjnych i marketingowych.

Szkoła stwarza uczniom już w trakcie nauki możliwość poszerzania kompetencji. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych, którzy uzupełnią kwalifikację: rejestracja i obróbka obrazu mogą uzyskać dodatkowy tytuł - fototechnik. To samo mogą uzyskać ekonomiści.

Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.
Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola. archiwum

Aż 13 uczniów na 15 zdających uzyskało maksymalną punktację w kwalifikacji: drukowanie cyfrowe w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. W najpopularniejszym zawodzie - technik ekonomista - zdawalność kwalifikacji związanej z prowadzeniem rachunkowości wyniosła prawie 92 proc. (średnia w regionie to 86,4 proc.). W rankingach wojewódzkich przoduje także organizacja reklamy. Młodzież, która uczyła się prowadzenia i realizacji kampanii reklamowej uzyskała rewelacyjne rezultaty w części teoretycznej egzaminu, a średni wynik uczniów z części praktycznej to 90,8 proc (w regionie - 77,2 proc.). - Szkoła bardzo dba o dobry poziom i zapewnia uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju - podkreśla Piotr Wójcik, nauczyciel przedmiotów reklamowych i fotograficznych.

- Mamy świetnych fotografów, blogerów i youtuberów, którzy dzielą się swoją twórczością i inspirują innych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska