Młodzież opolskiego Plastyczniaka uczy się projektowania przestrzeni

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Tu młodzi twórcy otwierają się na niestandardowe myślenie.
Tu młodzi twórcy otwierają się na niestandardowe myślenie. Plastyczniak
W szkolnej pracowni aranżacji przestrzeni uczniowie Plastyczniaka pod okiem nauczycieli : Teresy Muszyńskiej, Anny Grzesik, Marii Bitki, Marka Przysieckiego, Macieja Markowicza i Małgorzaty Futkowskiej uczą się sztuki projektowania.
Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.

Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola.

Jeszcze przed chwilą pomysł rodził się w uczniowskiej wyobraźni, a za moment istnieje już w wirtualnej przestrzeni 3d, by w końcu stać się makietą architektoniczną. Zdawałoby się, że to studenci ASP, tymczasem to licealiści z Plastyczniaka tną elementy z kartonu, kleją, przymierzają, przerabiają, szkicują, wycinają, zgniatają, wyrzucają i na nowo kreują, często prowadząc burzliwe spory na ten temat.

W szkolnej pracowni aranżacji przestrzeni tworzy się cyrklem i linijką, tu odręczny szkic przemienia się w wizualizację komputerową z krainy marzeń, tu ilustracja zamienia się w animację, a artyści w projektantów! A wszystko pod czujnym okiem nauczycieli - Teresy Muszyńskiej, Anny Grzesik, Marii Bitki, Marka Przysieckiego, Macieja Markowicza i Małgorzaty Futkowskiej - aktywnych architektów wnętrz i grafików, absolwentów ASP, dzięki którym, uczniowie mają bezpośrednią możliwość dotknięcia tematyki poruszanej na studiach oraz okazję do zaznajomienia się z pracą projektanta.
Dzięki zajęciom w pracowni uczniowie mogą praktycznie przygotować się do studiów na wszystkich kierunkach projektowych i artystycznych (architektura, architektura wnętrz, wzornictwo, grafika użytkowa). Nacisk kładzie się na tworzenie form przestrzennych, makiet, struktur z papieru, naukę rysunku technicznego, kompozycji płaskich i przestrzennych. Ponadto nauczyciele uczą pracy w specjalistycznych programach - 3ds Max, Photoshop, Ilustrator - niezbędnych dla grafików czy projektantów wnętrz, pamiętając jednak o istocie projektowania, czyli własnej kreatywności, którą wzajemnie uzupełniają i wspierają wszystkie zajęcia artystyczne np. fotografa, film, malarstwo, rzeźba czy podstawy projektowania.

- Istotą naszych zajęć jest otwarcie młodych ludzi na niestandardowe myślenie, twórczość i odkrywanie siebie - podkreślają prowadzący zajęcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska