Młodzieżowa Liga Mistrzów. Trzy gole i jeden punkt legionistów w Dortmundzie!

psz
szymon starnawski / polska press
Młodzieżowa Liga Mistrzów. Kolejny dobry mecz młodych piłkarzy Legii Warszawa. Dzisiaj podopieczni trenera Krzysztofa Dębka zremisowali na wyjeździe z Borussią Dortmund (3:3). A warto podkreślić, że do przerwy nawet prowadzili.

Gospodarze wyszli na prowadzenie na początku meczu po koronkowo rozegranej akcji, którą sfinalizował Gabriel Kyeremateng. Nie załamało to jednak młodych legionistów, którzy jeszcze w pierwszej odsłonie zdobyli dwie bramki. Najpierw Sebastian Szymański ładnym, technicznym strzałem zdjął pajęczynę z okienka, a 10 minut później Miłosz Szczepański z bliska zamknął dośrodkowanie Szymona Hołowni.

Po godzinie gry Borussia doprowadziła do wyrównania. Z dystansu nie do obrony uderzył Jacob Bruun Larsen i zaskoczył Radosława Majeckiego. Gdy kolejnego gola strzelił piłkarz Borussii, Etienne Amebyido, wydawało się, że jest po meczu. Nic bardziej mylnego! Jedno "oczko" dla legionistów uratował w samej końcówce Szymański, który minął dwóch zawodników i pięknie przymierzył zza pola karnego.

Legia U-19 w pięciu meczach fazy grupowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów zgromadziła dwa punkty. Na pierwszym miejscu jest Real (13 pkt), który wyraźnie wyprzedza Sporting Lizbona (6 pkt) i Borussię (5 pkt).

Borussia Dortmund U-19 - Legia Warszawa U-19 3:3 (1:2)

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Młodzieżowa Liga Mistrzów. Trzy gole i jeden punkt legionistów w Dortmundzie! - Gol24