Mocne Granie po raz trzeci na szczycie Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Emocji nie brakowało [ZDJĘCIA]

Adrian Gajewski
Koniec sezonu BALS.
Koniec sezonu BALS. MOSiR Brzeg
Mocne Granie ponownie zostało mistrzem Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu. W rozegranym 2 kwietnia finale, zespół z Jelcza Laskowic po raz drugi pokonał 1 PSAP i przypieczętował swoje zwycięstwo. Brązowe medale przypadły Podnośnikom Michalski.

W pierwszym meczu finałowym Mocne Granie wygrało 3:0, więc do obrony tytuły potrzebne mu były tylko dwa sety.

- Zawodnicy z Jelcza sprawę załatwili bardzo bardzo szybko, bo do przypieczętowania mistrzostwa potrzebowali zaledwie 40 minut, a decydujący punkt asem serwisowym zdobył Szymon Kamiński - czytamy na stronie brzeskiego MOSiR-u.

Gdy losy tytułu były już rozstrzygnięte, na parkiet w zespole mistrzów weszli zmiennicy i odtąd mecz całkowicie zmienił oblicze.

- "Saperzy", mimo że grali "gołą" szóstką, w tym z nominalną libero Patrycją Zok, zmobilizowali się i wygrali kolejne dwie partie, a w decydującej toczyli wyrównany bój na przewagi. Ostatecznie Mocne Granie zwyciężyło 3:2, podtrzymując passę 26 zwycięskich meczów w BALS - informuje MOSiR.

Warto odnotować, że ostatni raz ekipa Jakub Krenta przegrała w czerwcu 2020 roku, ulegając w finale Podnośnikom Michalski.

I to właśnie ekipa Podnośników po raz drugi z rzędu zajęła trzecie miejsce, w niedzielę pokonując w rewanżowym meczu The Roosters 3:1.

- Przebieg spotkania był podobny do finału: Podnośniki prowadziły już 2:0, co zapewniało im miejsce na podium, kiedy nastąpiło rozluźnienie i The Roosters łatwo wygrali seta numer trzy. W tym wypadku drużyna Mateusza Mochniaka szybciej się zmobilizowała i zakończyła mecz w czwartej partii - czytamy w komunikacie.

Piątą pozycję w BALS zajęli Hot Chili Peppers. Na szóstym miejscu uplasowali się Lwy Parkietu. Siódmą lokatę zajęła ekipa Rekinów z Trójki, która wycofała się z rozgrywek w połowie rundy zasadniczej.

Na zakończenie organizatorzy wybrali najlepszych zawodników poszczególnych drużyn oraz najlepszego siatkarza ligi. Tytuł MVP drugi raz z rzędu otrzymał Oleg Chekan (Mocne Granie), a wyróżnienia w zespołach przypadły następującym zawodnikom:

• Marek Dolata (Mocne Granie)
  • Andrzej Orłowski - najskuteczniejszy zawodnik ligi - 112 punktów (1 PSAP)
  • Wiktor Czerep (Podnośniki Michalski)
  • Szymon Grzybowski (The Roosters)
  • Krystian Bobko (Lwy Parkietu)
  • Piotr Książek (Hot Chili Peppers)

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom za sportową postawę w trakcie całego sezonu, a w szczególności podczas finałowych meczów, które przebiegły, mimo wysokiej stawki i dużych emocji, w spokojnej atmosferze.

Wyniki meczów o miejsca:

• o V miejsce

Lwy Parkietu Jelcz-Laskowice - Hot Chili Peppers Brzeg 1:2 (25:21, 25:27, 11:15) i 2:0 (25:15, 25:18)
wyróżnienia: Krystian Bobko, Łukasz Gołofit - Adam Jakubowski

• o III miejsce

Podnośniki Michalski - The Roosters 3:1 (25:17, 25:19, 16:25, 25:19) - pierwszy mecz 3:0
wyróżnienia: Wiktor Czerep, Mateusz Mochniak - Michał Malinowski

• o I miejsce

Mocne Granie - 1 PSAP 3:2 (25:22, 25:12, 17:25, 18:25, 16:14) - pierwszy mecz: 3:0
wyróżnienia: Oleg Chekan, Viktor Kosenko - Andrzej Orłowski

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?