Modernizowany stadion w Oleśnie ma już nowe trybuny, bieżnię, siłownię zewnętrzną. Trwają ostatnie prace przed otwarciem

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Modernizacja i rozbudowa stadionu miejskiego w Oleśnie na ostatniej prostej.
Modernizacja i rozbudowa stadionu miejskiego w Oleśnie na ostatniej prostej. fot. Joanna Hęcińska
Otwarcie rozbudowanego stadionu miejskiego w Oleśnie zaplanowano na 5 października. Inwestycja jest częścią rewitalizacji miasta, zadania wartego 11 milionów zł.

Stadion miejski przy ul. Wachowskiej, na którym swoje mecze rozgrywa IV-ligowy OKS Olesno, jest modernizowany dzięki dotacji z Unii Europejskiej na rewitalizację miasta.

W ramach inwestycji praktycznie powstaje nowa arena sportowa. Stare boisko zostało zaorane, a stara szatnia i trybuny zrównana z ziemią.

Trwają ostatnie prace. Gotowa jest już tartanowa bieżnia.

Od czerwca gotowe są już nowa szatnia i trybuny które mogą pomieścić 528 osób. Na trybunach jest także zamknięty za kratami sektor dla kibiców drużyny gości oraz sektor przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Siedziska na trybunie są w barwach OKS-u Olesno, czyli żółto-niebieskie (na niebieskim tle tworzą żółty napis Olesno).

Zobacz stadion w Oleśnie przed i po rewitalizacji (przesuwaj suwak na zdjęciu):

Sportowa arena składa się z płyty głównej, 2 boisk treningowych oraz kortu tenisowego. Obok kortu jest siłownia zewnętrzna.

Stadion ma nowe ogrodzenie od strony ul. Dobrodzieńskiej (czyli drogi wojewódzkiej nr 901). Wokół płyty głównej będzie 6-torowa z nawierzchni tartanowej.

Oleski stadion będzie miał po rozbudowie także pełną infrastrukturę do lekkoatletyki: rzutnię do rzutu dyskiem, oszczepem, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku wzwyż, skocznię do skoku w dal i trójskoku oraz tartanową bieżnię.

Uroczyste otwarcie odnowionego stadionu miejskiego w Oleśnie zaplanowano na 5 października.

Olesno pięknieje dzięki dotacji z Unii Europejskiej

Modernizacja i rozbudowa oleskiego stadionu została zrealizowana w ramach rewitalizacji Olesna, na którą składają się modernizacje dwóch miejsc w mieście:

  1. promenady przy ul. Murka,
  2. stadionu miejskiego przy ul. Wachowskiej.

Oleska promenada to trakt spacerowy przy ul. Murka, który został zbudowany w 1977 roku w czynie społecznym przez mieszkańców Olesna. Teraz zrobiono tutaj fontannę, plac zabaw, siłownię zewnętrzną i street workout.

Całkowita wartość rewitalizacji to prawie 11 milionów zł, w tym dotacja z Unii Europejskiej to (4,25 mln zł), z budżetu państwa (749 tys. zł) oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki (niecały milion zł).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska