MOMO Challenge. Szkoły i policja ostrzegają rodziców! Co to...

  MOMO Challenge. Szkoły i policja ostrzegają rodziców! Co to jest Momo Challenge? Zasady niebezpiecznej gry [8.1.19]

  js

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Momo Challenge to niebezpieczna gra. Policja ostrzega, że jej ofiarami mogą paść przede wszystkim dzieci.
  1/4
  przejdź do galerii

  Momo Challenge to niebezpieczna gra. Policja ostrzega, że jej ofiarami mogą paść przede wszystkim dzieci. ©Youtube/That Chapter

  Komendy Powiatowe Policji ostrzegają przed grą „Momo Challenge”. Narażone są przede wszystkim dzieci. Gra jest wyjątkowo niebezpieczna. Przypomina wyzwanie „Niebieski wieloryb”. Na czym polega „Momo Challenge”? Jakie są zasady gry z Momo? Czy można wygrać? Czym grozi zabawa z Momo?

  Czym jest „Momo Challenge”?  „Momo Challenge” to forma gry, która rozprzestrzenia się dzięki mediom społecznościowym oraz komunikatorom zainstalowanym w telefonach komórkowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia do znajomych od „Momo”, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo zacznie przesyłać straszne wiadomości. „Ofiara” zaczyna otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zadań. Początkowo Momo jest miła i próbuje zaprzyjaźnić się z dzieckiem.

  Gra „Momo Challenge” jest przede wszystkim niebezpieczna dla dzieci, ponieważ te – ufające w prawdziwość postaci – są skłonne do wykonywania ryzykownych poleceń. Dołączenie strasznej postaci do kontaktów skutkuje zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane.

  Czym Momo straszy swoje ofiary?  Momo grozi swoim ofiarom, że:
  • upubliczni ich dane
  • upubliczni dane najbliższych osób
  • wyrządzi szkodę członkom rodziny

  Co istotne, groźby są często „wzbogacane” przerażającymi lub krwawymi obrazami. Najczęściej na ekranie telefonów pojawia się kobieta z wyłupiastymi oczami. Grotestkowy wizerunek Momo został zaczerpnięty od rzeźby „Mother Bird” wykonanej przez Midori Hayashiego – specjalisty od efektów spcjelanych.

  Momo zachęca do samobójstw!  Warto podkreślić, że Momo zachęca do samookaleczeń lub samobójstw. W ostatnim miesiącu media na całym świecie informowały o przypadku 13-latki z Brazylii. Dziewczynka, przerażona groźbami Momo, chciała podciąć sobie nadgarstki. W ostatniej chwili powstrzymała ją matka. Brazylijska policja ujawniła, że nastolatka otrzymywała groźby dotyczące jej najbliższych. Momo instruowało ją, że jeśli nie podetnie sobie nadgarstków, jej rodzina umrze.

  Z „Momo challenge” wiąże się także samobójstwo 18-latka z Indii. Manish Sarki powiesił się w szopie niedaleko domu w Darjeeling.

  Według spekulacji, gra pochodzi z Japonii. Szybko rozprzetrzeniła się jednak na Amerykę Łacińską i Północną. Numery telefonów związane z „Momo” pochodzą z Japonii, Meksyku i Kolumbii.

  Policja zwraca się do rodziców o wzmożoną czujność.  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo