Mondelez rozpędza produkcję w Skarbimierzu

Edyta Hanszke
Produkcja w fabryce Mondelez w Skarbimierzu.
Produkcja w fabryce Mondelez w Skarbimierzu. Fot. Jarosław Staśkiewicz
Na Opolszczyźnie działają dwa zakłady produkcyjne Mondelez, obydwa w Skarbimierzu. Zakład produkujący czekoladę jest większy – ma powierzchnię 62 000 m kw., działa od 2010 r. i pracuje 376 osób. Powstają w nim takie produkty, jak Milka, Crunchie, Picnic, Double Decker, Curly Wurly, Fudge, Chomp, czy Turkish Delight.

Mniejszy zakład ma powierzchnię 29 000 m kw. i produkuje gumy do żucia. Pracuje w nim 389 osób. Powstają w nim takie produkty, jak Trident, Stimorol, V6, Hollywood, First, Trebor, Chiclets, Dirol, Dentyne.

Przed rokiem w fabryce czekolady firma uruchomiła nowoczesną linię produkcyjną - pierwszą linią tego typu w sieci produkcyjnej Mondelēz International w Polsce i drugą w Europie Środkowej – na której produkuje wyroby znanych marek, takich jak Milka, Oreo, 3bit oraz Cadbury Dairy Milk czy Terry’s Chocolate Orange.

Linia została zaprojektowana tak, by zwiększyć moce produkcyjne fabryki i uprościć sam proces produkcji. Umożliwia wytwarzanie różnych rodzajów wyrobów - z nadzieniem i bez - na jednej linii, bez konieczności dodatkowych inwestycji lub przezbrojenia maszyn. Porównując to do budowli z klocków, można dołożyć jeden klocek i produkować batony z nadzieniem lub go wyjąć i produkować batoniki bez nadzienia. Łatwiej też naprawić linię w razie awarii. Dzięki nowej linii firma może szybciej odpowiadać na zapotrzebowania rynku.

- Produkty z naszych polskich fabryk trafiają na rynek polski i zagraniczny, w tym do Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Wschodniej i Środkowej Europy – mówi Małgorzata Babik, rzecznik prasowy, Mondelez Polska sp. z o.o.

W Polsce firma zatrudnia około 3300 osób. W najbliższym czasie planuje także wybudować Centrum Badań, Rozwoju i Jakości (RDQ) w Bielanach Wrocławskich. - Głównym celem planowanego Centrum będą badania dotyczące znanych i uwielbianych przez konsumentów na całym świecie marek czekolady i ciastek, takich, jak: Milka, Oreo, belVita i wiele innych - wyjaśnia Babik. - W nowym Centrum będą także prowadzone badania dotyczące jakości, opakowań, preferencji i oczekiwań klientów oraz konsultacje dotyczące regulacji prawnych produktów spożywczych. Centrum, oprócz przestrzeni biurowej, wyposażone zostanie w nowoczesne laboratoria, sprzęty i urządzenia konieczne do prowadzenia badań i testów.

Bogata oferta firmy obejmuje znane marki kategorii przekąsek przekąsek zarówno na rynek polski (czekolady: Milka, Alpen Gold, ciastka: Milka, belVita, Oreo, Delicje, San, Łakotki, Petitki, Lubisie, batony: Milka, 3BIT, wafelki Prince Polo, cukierki Halls), jak i na rynki zagraniczne – np. wyroby Cadbury na rynek brytyjski – czekoladowe batony Cadbury: Crunchie, Turkish Delight, Picnic, Fudge, Chomp oraz Curly Wurly. Pozostałe wyroby to Milka Snax, znane w Polsce przekąski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska