Most i park coraz bliżej

Materiał powstał we współpracy z Gminą Krapkowice
Na moście trwają prace wykończeniowe.
Na moście trwają prace wykończeniowe.
Przebudowa mostu, skrzyżowania drogi dojazdowej do przeprawy oraz wytyczanie ścieżek w parku. Rewitalizacja mostu kolejowego i parku miejskiego w Krapkowicach nabiera tempa. Trwa budowa kanalizacji od strony ulicy Kolejowej, zamontowane zostały także bariery energochłonne.

Przypomnijmy przebudowa mostu i parku miejskiego będzie kosztowała 19 645 185,10 zł. 4 998 535,55 zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa, a 14 646 649,55 zł stanowić będą środki pochodzące z budżetu gminy i powiatu (10 048 919,55 zł środki pochodzące z budżetu gminy, 4 597 730,00 zł środki pochodzące z budżetu powiatu).

26 czerwca w krapkowickim starostwie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i porozumieniem, między burmistrzem Andrzejem Kasiurą i starostą Maciejem Sonikiem, a także wolą Rady Powiatu, podpisano umowę dotyczącą przekazania 4 mln zł wsparcia. Kwota zostanie przekazana w dwóch transzach – 1,5 mln zł do 10 lipca i 2,5 mln zł do 10 października.

Rozpoczęła się także przebudowa skrzyżowania drogi dojazdowej do nowego mostu z ulicą Kilińskiego. Od 1 lipca nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicy Kilińskiego. Prosimy o korzystanie z wyznaczonego objazdu – ulicami 3 Maja i Jana Pawła II. Ulicą Kilińskiego dojedziemy tylko do skrzyżowania z ulicą Waryńskiego. W dalszym ciągu będzie obowiązywał tam jednak zakaz wjazdu . A to oznacza, że ostatnią ulicą, w którą z ulicy Kilińskiego skręcimy w lewo, będzie ulica Tomasza Baty. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Prosimy o wyrozumiałość, za utrudnienia przepraszamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska