Możesz obniżyć rachunki za wodę

fot. sxc
fot. sxc
Z kapiącego kranu może w ciągu doby wypłynąć nawet kilkadziesiąt litrów wody. Jeśli kran jest niesprawny lub przepuszcza uszczelka, spuścisz do zlewu wiele złotówek, a poczujesz to dopiero, gdy przyjdzie rachunek.

Jeśli nie masz zmywarki, myj naczynia w zamkniętej komorze zlewozmywaka, a potem je tylko opłucz pod kranem. W ciągu miesiąca będziesz mieć konkretne oszczędności wody. I pieniędzy.

Podczas gotowania staraj się nie nalewać zbyt dużej ilości wody do ziemniaków czy warzyw i gotuj pod pokrywką. Wyparowanej wody nie trzeba będzie uzupełniać, a potrawy szybciej się ugotują.

Do codziennej higieny używaj prysznica, a wannę napełniaj rzadziej. Nalewasz do niej około 150 litrów, podczas gdy na kąpiel pod prysznicem zużyjesz tylko około 45-50 litrów wody.

Dbaj o to, by napełniać elektryczny czajnik taką ilością wody, jakiej potrzebujesz. Z reguły bowiem nalewamy cały czajnik, a potem wylewamy nadmiar, bo nie lubimy herbaty ze "starej" wody. Niby niewielka to oszczędność, ale jeśli przemnożymy zmarnowane litry w ciągu dnia, a potem jeszcze przez 30 dni w miesiącu...

Szczególnie dużo wody marnujemy podczas mycia zębów i golenia się. Często leje się ona wartkim strumieniem przez cały czas. Kubek do mycia zębów i pojemnik do golenia kosztują nieporównanie mniej.
Sporo wody marnujemy także podczas ręcznej przepierki pod kranem. Tańsze jest używanie miski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska