MŚ 2022. Chorwacja pokazała moc. Rozniosła Kanadę mimo szybko straconej bramki

Krzysztof Kowalski
MŚ 2022. Reprezentacja Chorwacji kapitalnie zareagowała na szybko straconego gola. Wicemistrzowie świata odpowiedzieli Kanadzie czterema trafieniami i odnieśli pewne zwycięstwo. Kanadyjczycy są drugą po Katarze drużyną wyeliminowaną z mundialu.

MŚ 2022. Chorwacja - Kanada 4:1

Kanada uległa Belgii (0:1) w pierwszym meczu na MŚ, ale pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Ospale mundial zaczęli za to Chorwaci, którzy bezbramkowo zremisowali z reprezentacją Maroka.

Na początku drugiego starcia wicemistrzowie globu również przysnęli. Wykorzystali to Kanadyjczycy, którzy ukłuli ich już w 2. minucie. Gola strzelił główkujący Alphonso Davies. Zawodnik Bayernu wykorzystał dokładne dośrodkowanie Tajona Buchanana. Była to pierwsza w historii bramka tej drużyny na mistrzostwach świata. Wcześniej Kanada występowała na mundialu w 1986 roku, jednak na turnieju w Meksyku nie strzeliła żadnego gola.

Faworyzowani Chorwaci długo dochodzili do siebie, ale w końcu podnieśli jakość gry i obnażyli braki Kanadyjczyków. Wyrównał Andrej Kramarić, którego dokładnie obsłużył Ivan Perisić. W 44. minucie "Vatreni" trafili na 2:1. Tym razem błysnął Marko Livaja. Napastnik Hajduka Split bardzo precyzyjnie uderzył po ziemi zza pola karnego, a piłka wpadła do siatki.

Po przerwie Chorwacja dołożyła dwa gole. Podwyższył Kramarić, który skompletował dublet. W bramkowej akcji Chorwatów był pomysł i kapitalne wykończenie. Przerzucenie piłki na lewą stronę, wypieszczone dośrodkowanie Perisicia, wreszcie dokładne przyjęcie Kramaricia i mierzony strzał przy słupku. W końcówce po zabójczej kontrze wynik meczu ustalił Lovro Majer, który wykorzystał dogranie Mislava Orsicia.

Dzięki wygranej Chorwacja posiada cztery punkty i w grupie F wyprzedza Maroko lepszym bilansem bramek. W ostatnim meczu zagra z Belgią, którą zgromadziła tylko jedno "oczko". Kanadyjczycy po dwóch porażkach stracili szansę na awans do 1/8 finału.

Piłkarz meczu: Andrej Kramarić
Atrakcyjność meczu: 7/10

MUNDIAL 2022 w GOL24

MŚ 2022. Tysiące Polaków dotarło do Ar-Rajjan na klimatyzowany Education City Stadium, by wspierać naszą reprezentację w kluczowym meczu grupy C z Arabią Saudyjską. Katarze dzisiaj potężna gorączka i duchota. Według synoptyków termometry wskazują co najmniej 32 stopnie Celsjusza. Na stadionie ponoć jest chłodniej, o co dbają dmuchawy. FIFA obiecuje: podczas meczu będą 24 stopnie. Bez wątpienia Arabia Saudyjska ma przewagę liczebną na widowni. To w końcu kraj sąsiadujący z Katarem. Pośród Biało-Czerwonych nasz fotoreporter dostrzegł żonę Roberta Lewandowskiego, Annę oraz jego siostrę, Milenę. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z trybun.

MŚ 2022. Kibice z Polski na meczu z Arabią Saudyjską. Na try...