Piotr Rzepecki
Naoki Morita/Aflo Images/East News
MŚ 2022. Czesław Michniewicz odsłonił karty. Znamy skład, który pośle do boju w meczu 1/8 finału mistrzostw świata przeciwko reprezentacji Francji. Jest inny niż spekulowano przed meczem. Zagramy jednym napastnikiem i dwójką skrzydłowych: na flankach wybiegną Przemysław Frankowski i Jakub Kamiński. W środku natomiast Krystiana Bielika zastąpi Sebastian Szymański.

MŚ 2022. Znamy skład Polaków na mecz z Francją

Względem meczu przeciwko Argentynie (0:2) doszło do dwóch zmian. Karola Świderskiego zastąpił Jakub Kamiński, a w miejsce Krystiana Bielika zagra Sebastian Szymański. Przeciw Argentynie napastnik amerykańskiego Charlotte FC wybiegł od początku ale na drugiej części meczu już się nie pojawił. Podobnie jak Przemysław Frankowski - obaj zeszli w przerwie, a w ich miejsce Czesław Michniewicz wprowadził skrzydłowych Michała Skórasia i Jakuba Kamińskiego.

Co do pomocnika angielskiego Birmingham - grał od początku w meczach z Arabią Saudyjską i Argentyną. W pierwszym meczu przeciwko Meksykowi pojawił się wraz z rozpoczęciem drugiej części meczu wchodząc za Nicolę Zalewskiego.

Zestawienie personalne bloku defensywnego było pewne, choć po spotkaniu z Argentyną z obozu reprezentacji Polski docierały sygnały o urazie Bartosza Bereszyńskiego, który zszedł w 72. minucie przeciwko "Albicelestes". Wszedł za niego stoper Legii Artur Jędrzejczyk, który grać może na każdej pozycji w obronie. Ostatecznie nie był to groźny uraz skoro Bereszyński, który świetnie radzi sobie na tym turnieju, wybiegnie na mecz z Francją.

W środku pola Grzegorza Krychowiaka wspomoże wspomniany Sebastian Szymański, który na mundialu w Katarze zagrał tylko w meczu z Meksykiem (zszedł w 72. minucie).

Skład Polski na mecz z Francją: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Jakub Kamiński - Robert Lewandowski.