MŚ siatkarek 2022. Mecz Polska - Tajlandia w Gdańsku zakończył się efektowną wygraną Biało-Czerwonych [WYNIK, RELACJA]

Artur Bogacki
materiały prasowe FIVB
W MŚ siatkarek 2022 dziś (27.09.2022) odbył się mecz Polska - Tajlandia. Spotkanie w Gdańsku (grupa B) zakończyło się nadspodziewanie szybkim zwycięstwem Polek 3:0. Oto wynik i relacja.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

Polska: Wołosz, Korneluk, Witkowska, Górecka, Różański, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Obiała.

W 1. kolejce czempionatu to Tajki zrobiły lepsze wrażenie - pokonały wyżej notowaną Turcję 3:2, podczas gdy Polki straciły seta w starciu w Chorwacją, która na MŚ dostała się, zastępując wykluczoną Rosję.

Atomowe otwarcie Polek. 8:1 na początku meczu z Tajlandią

Początek wtorkowego starci w Ergo Arenie jednak wskazał zupełnie inny układ sił. Polki objęły prowadzenie 8:1! Rywalki szybko się ogarnęły, od stanu 11:4 zdobyły trzy punkty z rzędu (czas dla trenera Biało-Czerwonych Stefano Lavariniego) i wywierały presję. Na więcej jednak Polki im nie pozwoliły, opanowały sytuację. Po dwóch kolejnych blokach (Agnieszki Korneluk i Weroniki Szlagowskiej) przywrócona została 7-punktowa przewaga (17:10) i to szkoleniowiec Tajlandii poprosił o przerwę. Ekipa z Azji zdobyła się na jeszcze jeden zryw (20:16), lecz potem zdobyła w tej części jeszcze tylko jeden punkt.

W pierwszym secie aż 11 punktów zdobyła Magdalena Stysiak (75-procentowa skuteczność w ataku).

II set meczu Polska - Tajlandia. Biało-Czerwone się rozkręciły

Na początku II seta role się odwróciły - to Tajlandia odskoczyła (5:9). Uwagi Lavariniego szybko przyniosły pozytywny efekt, po 4-punktowej serii (dwa to zasługa Korneluk) Polki doprowadziły do remisu 11:11. A po chwili po ataku Zuzanny Góreckiej i asie serwisowym Olivii Rożański było 14:12 dla nas (czas dla rywalek).

Przewaga rosła - po sprytnej kiwce Anny Obiały wynik brzmiał 18:14 (drugi czas dla rywalek), a po ataku Góreckiej było już 20:15. Tej szansy nasze siatkarki nie zmarnowały.

Koncert Polek w trzecim secie meczu z Tajlandią

W trzecim secie przyjezdne jakoś trzymały się do stanu 7:6. Później Polki stopniowo powiększały dystans, m.in. było 11:7, po ataku Stysiak 15:10, a po akcji Korneluk - już 22:15. Nasze siatkarki punktowały i atakiem, i blokiem, szybko skończyły to spotkanie.

- Nie spodziewałyśmy się, że Tajlandia tak szybko się podda. Zgasiłyśmy je blokiem. To był fenomenalny mecz - mówiła Szlagowska przed kamerą TVP Sport.