MŚ w darcie. Krzysztof Ratajski awansował do 3. rundy

Piotr Rutkowski
Krzysztof Ratajski awansował do 3. rundy, rozgrywanych w Londynie, mistrzostw świata w darcie
Krzysztof Ratajski awansował do 3. rundy, rozgrywanych w Londynie, mistrzostw świata w darcie IMAGO/Philip Bryan/Imago Sport and News/East News
Krzysztof Ratajski (18. PDC) pokonał w drugiej rundzie mistrzostw świata Holendra Danny’ego Jansena 3:1. Polak zna już swojego rywala w kolejnej fazie rozgrywek.

Ratajski był ostatnim reprezentantem Polski na MŚ po odpadnięciu w 1. rundzie Sebastiana Białeckiego. Rywalem 45-latka był jeden z najmłodszych uczestników turnieju, 20-letni Danny Jansen.

Jak przebiegała rywalizacja Ratajskiego z Jansenem?

Początek pojedynku był dość wyrównany. Obaj zawodnicy mieli problemy ze skutecznością. Widoczne to było zwłaszcza przy stanie 2:1 dla Polaka, gdzie zarówno jeden, jak i drugi mieli kłopoty z zakończeniem lega przy niskich wartościach. Koniec końców pierwszy set padł łupem dużo bardziej doświadczonego Ratajskiego.

Decydującym momentem kolejnej partii była sytuacja z drugiego lega. Ratajski nie wykorzystał aż siedmiu lotek z rzędu na zamknięcie seta. Natomiast Jansen, rzucił "podwójną 17-tkę", i wygrał tą odsłonę 3:0.

Trzecia i czwarta partia padły łupem 45-letniego Polaka (oba po 3:1).

Rywalem Ratajskiego w trzeciej rundzie będzie Belg Dimitri van den Bergh (15. PDC). Mecz odbędzie się we wtorek, 27 grudnia w sesji popołudniowej.

- Oczekuję bardzo dobrego meczu z Dimitri - stwierdził "Polski Orzeł" na konferencji po zwycięstwie w 2. rundzie.

Najlepszym wynikiem Ratajskiego podczas MŚ jest ćwierćfinał z 2020 roku.

Zwycięzca, trwającej do 3 stycznia imprezy, otrzyma nagrodę w wysokości 0,5 mln funtów. Tytułu broni Szkot Peter Wright.

Transmisje z Londynu w TVP Sport i sport.tvp.pl.