Multiserwis "zamówił" studia na Politechnice Opolskiej dla swojej kadry kierowniczej

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Firma z Krapkowic „zamówiła” na Politechnice Opolskiej studia podyplomowe dla kadry kierowniczej z „Przywództwa i zarządzania zasobami ludzkimi”.

Multiserwis wytypował na nie pracowników szczebla kierowniczego. Zajęcia potrwają trzy semestry i zakończą się pracą dyplomową.

- Mamy rynek pracownika, więc staramy się dbać o utrzymanie zatrudnionych i pozyskanie nowych, dlatego m.in. postanowiliśmy zainwestować w rozwój naszych pracowników. Żeby ułatwić kadrze zarządzającej pracę z zespołami, uznaliśmy, że przydałaby im się wiedza z obszaru miękkiego zarządzania. Dlatego zwróciliśmy się do politechniki o przygotowanie dedykowanego programu studiów i dziś je otwieramy - wyjaśniał w piątek Marian Siwon, prezes Multiserwis.

Dodał, że firma postanowiła opłacić kształcenie dla 60 wytypowanych i chętnych pracowników. 21 z nich wybrało studia, pozostali - kursy, prowadzone w miejscu zatrudnienia.

Krapkowicka firma zatrudnia obecnie 3900 pracowników. Specjalizuje się w wynajmie i montażu rusztowań przemysłowych, świadczy usługi z zakresu montażu izolacji przemysłowych oraz budownictwa tunelowego. Zlecenia pozyskuje w całej Europie.

Marta Stelmach, zastępca kierownika działu PR w Multiserwis, słuchaczka studiów, mówi, że wiedzy o budowaniu relacji zawodowych nigdy za wiele, a jeśli firma daje taką możliwość, to chętnie z niej skorzystała. - Pracuję w kilkuosobowym dziale, którego rolą jest dbanie o wizerunek firmy na zewnątrz i wewnątrz, także w ramach koncernu - wyjaśniła.

Dawid Bekiesz, kierownik kontraktu, zarządza ponad 100-osobowym zespołem w Niemczech. W Multiserwis pracuje od 2006 r. - Postawiliśmy w firmie na ciągły rozwój, a te studia wpisują się w to zadanie. Liczę, że z nową wiedzą łatwiej będzie kierować grupami projektowymi - mówił.

Jak podkreśliła Marzena Szewczuk-Stępień, prodziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, studia zamawiane to jeden z aspektów współpracy między uczelnią a firmą Multiserwis.

- Dwa lata temu określiśmy możliwe formy współpracy. Zaczęła się od wykładów otwartych dla naszych studentów prowadzonych przez pracowników firmy i wyjazdów studyjnych studentów do siedziby w Krapkowicach - wyjaśniała dr inż Marzena Szewczuk-Stępień - Kolejnym zadaniem było przeprowadzenie badań dotyczących wartościowania stanowisk pracy; na podstawie ich wyników firma przeorganizowała system wynagradzania.

Trzecim elementem są właśnie studia podyplomowe, podczas których - jak dodała prodziekan - fachowcy z Multiserwisu pozyskają wiedzę i dodatkowe umiejętności m.in. z zarządzania zespołem, radzenia sobie z konfliktami w zespole, czy prowadzenia projektów. Kolejny wspólny plan uczelni i firmy to wydanie publikacji - poradnika/podręcznika poświęconego zarządzaniu kontraktami.

Edmund Dmytryk, dyrektor produkcji w Multiserwis przy podpisywaniu umowy z uczelnią mówił, że studia podyplomowe to kropka nad „i” w projektach edukacyjnych: - Współpracujemy z instytucjami zajmującymi się wszystkimi etapami kształcenia, m. in. prowadzimy klasy patronackie oraz program Mały Menadżer, który umożliwia młodzieży uzyskanie dyplomu czeladnika, jeszcze przed szkołą średnią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska