Muzeum Wsi Opolskiej z tytułem najlepszy produkt turystyczny...

  Muzeum Wsi Opolskiej z tytułem najlepszy produkt turystyczny województwa opolskiego podczas jubileuszu 15-lecia OROT

  Zdjęcie autora materiału
  Edyta Hanszke

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Jubileusz 15-lecia OROT w kinie w Kluczborku.
  1/7
  przejdź do galerii

  Jubileusz 15-lecia OROT w kinie w Kluczborku. ©Edyta Hanszke

  W tym roku kapituła konkursu przyznała certyfikat dla opolskiego muzeum i wyróżnienia dla schroniska w Prudniku, międzynarodowego festiwalu tortów ciast i ciasteczek w Brzegu, prudnickiego projektu Wieże Pogranicza oraz rajdu organizowanego przez PTTK w Nysie.
  Bierkowickie muzeum plenerowe zostało uznane za „Najlepszy produkt turystyczny Opolszczyzny” w konkursie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w roku jej jubileuszu.

  - W ciągu roku odwiedza nas około 60 tysięcy gości - mówi Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. - Jesteśmy placówką, w której kultura przeplata się z turystyką. Największym zainteresowaniem cieszy się organizowany od 1976 roku jarmark wielkanocny.
  Jako że jesteśmy placówką na wolnym powietrzu, zainteresowanie organizowanym przez nas wydarzeniami w dużej mierze uzależnione jest od pogody. Odwiedzający nas doceniają nasze atuty: lokalizację na obrzeżu miasta, możliwość odpoczynku na zazielenionym terenie w pięknym otoczeniu zabytkowych budynków. Zachęcamy ich dodatkowo, organizując liczne warsztaty, wystawy, prelekcje i targi.

  Wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu regionalnego otrzymały: Międzynarodowy festiwal tortów, ciast i ciasteczek w Brzegu (Stobrawskiego Zielonego Szlaku), projekt Wieże Pogranicza (gmina Prudnik), Nyski Rajd Trekkingowy po Ziemiach Księstwa Nyskiego (PTTK Tryton z Nysy), Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku.

  Muzeum Wsi Opolskiej i nagradzane certyfikatem w poprzednich latach Moszna Zamek i Zamek Niemodlin zostały zgłoszone przez opolską komisję konkursową do certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. Zamek w Mosznej weźmie dodatkowo udział w głosowaniu na certyfikat internautów POT.

  Tegoroczne tytuły były wyjątkowe, bo przyznawane w 15. rocznicę istnienia OROT. Prezes organizacji Stanisław Rakoczy mówił, że nie bez przyczyny jubileusz obchodzony jest w Kluczborku, bo w tym powiecie powstała lokalna organizacja, która dała początek OROT-owi.

  - Przez te lata zrealizowaliśmy 24 projekty z udziałem 11 mln zł unijnego dofinansowania i 30 z dotacjami krajowymi na poziomie 1,4 mln zł, w Opolskiej Informacji Turystycznej obsłużyliśmy 15 tys. gości, a na utworzoną przez nas stronę VisitOpolskie mamy ponad 1,5 mln wejść - wyliczał prezes Rakoczy i dodał, że jak na jubileusz przystało, województwo opolskie może się także pochwalić rocznym wzrostem liczby odwiedzających je turystów o 75 proc.

  OROT liczy ponad 150 członków, wśród których są samorządy, organizacje i prywatne firmy działające w tym obszarze.

  Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej życzył opolskim atrakcjom turystycznym kolejnych złotych certyfikatów POT. Takim tytułem może się pochwalić JuraPark w Krasiejowie. - Duży potencjał tkwi w waszym szlaku zamków i pałaców - mówił.

  Uczestnicy urodzinowej uroczystości OROT-u dziękowali szczególnie zespołowi pracowników kierowanemu przez Piotra Mielca za zaangażowanie i ciężką pracę.

  Jubileusz stał się okazją do wręczenia nagród ministra sportu i turystyki „Za Zasługi dla Turystyki”, odznaczeń samorządu województwa „Zasłużony dla Województwa Opolskiego”, medali okolicznościowych za zasługi dla OROT.

  OPOLSKIE INFO - 7.09.2018

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!