Muzyczna uczta dla ducha. Branice zapraszają na koncert w 76. rocznicę śmierci biskupa Nathana

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Lokalni artyści wystąpią w jednym z najpiękniejszych kościołów w regionie.
Lokalni artyści wystąpią w jednym z najpiękniejszych kościołów w regionie. Kolaż: archiwum prywatne DW
W 76. rocznicę śmierci Biskupa Józefa Nathana społeczność branicka zaprasza na koncert uwielbienia „W tobie jestem wolny”. Występ rozpocznie się w niedzielę (5 lutego) o godzinie 12:00, bezpośrednio po uroczystej mszy świętej w tamtejszym kościele parafialnym.

W roli wykonawców wystąpią lokalni artyści, kwartet smyczkowy „Appassionato” z Raciborza oraz Dominika Sozańska, Piotr Wiecha i Dominik Wąsik z powiatu głubczyckiego. Za prowadzenie koncertu odpowiadać będzie Urszula Sipel-Wiecha.

Koncert odbędzie się w ramach obchodów 76. rocznicy śmierci biskupa Józefa Nathana, wybitnego duszpasterza, społecznika, założyciela „Miasteczka Miłosierdzia”. Miasteczko to w okresie międzywojennym było jednym z najnowocześniejszych w Europie ośrodków leczenia i terapii osób chorych psychicznie.

Biskup Nathan zmarł 30 stycznia 1947 roku w Opawie, dokąd został przymusowo wysiedlony przez polskie władze komunistyczne. Doczesne szczątki biskupa sprowadzone zostały do Polski dopiero w roku 2014 i złożone w branickiej świątyni na terenie szpitala.

Na poziomie diecezjalnym rozpoczęty został proces beatyfikacyjny biskupa. Wybudowany przez niego szpital funkcjonuje do dziś, leczy się w nim około 500 chorych psychicznie, jest to drugi największy szpital na Opolszczyźnie.

Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Caritas Christi, Specjalistyczny Szpital im. biskupa Józefa Natana i Parafia Świętej Rodziny w Branicach.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska