Na drogach w Kędzierzynie-Koźlu zrobi się dużo bezpieczniej, ucieszą się też rowerzyści

Materiał informacyjny Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski
Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg starostwo powiatowe zdobyło prawie 1 mln 680 tys. zł dofinansowania na remonty nawierzchni. W Głogówku podpisano umowy w tej sprawie. Stronę rządową reprezentował wojewoda Sławomir Kłosowski, a samorząd z Kędzierzyna-Koźla wicestarosta Józef Gisman.

Z tych pieniędzy ruszy przebudowa zniszczonego fragmentu ul. Mostowej od zespołu szkół w stronę czterech wiaduktów w Azotach. W sumie zadanie pochłonie niemal 2 mln zł (drugą połowę środków zabezpieczył powiat). W tym rejonie zrobi się dużo bezpieczniej, ucieszą się też użytkownicy jednośladów, bo samorząd planuje tam nową ścieżkę rowerową.

Drugim zadaniem będzie modernizacja drogi powiatowej z Gościęcina do Karchowa w gminie Pawłowiczki. Powstanie tam niemal kilometr nowej nawierzchni za około 1 mln 300 tys. zł (tu również połowę sumy zabezpiecza starostwo). To mocno uczęszczany przez zmotoryzowanych fragment, który wymagał remontu.

Spośród 11 powiatów w województwie dofinansowanie zdobyło 15 projektów drogowych. Z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dofinansowanie otrzymały dwa samorządy - kędzierzyńskie starostwo i gmina Reńska Wieś.

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Organization/Powiat-k%C4%99dzierzy%C5%84sko-kozielski-170473896355558/

Dodaj ogłoszenie