Na mistrzostwach świata w short tracku nasi reprezentanci zajmowali dalekie pozycje

Aida Bella nie była w stanie skutecznie walczyć w Wiedniu.
Aida Bella nie była w stanie skutecznie walczyć w Wiedniu. fot. Sławomir Mielnik
W zawodach wystartował kwartet zawodników z Polski. Troje było z Juvenii Białystok, a Aida Bella reprezentowała AZS Politechnikę Opole.

Niestety, nasze zawodniczki i zawodnicy nie odegrali podczas wiedeńskich mistrzostw znaczących ról. Najwyższą pozycję (18.) wywalczył na dystansie 1000 m Dariusz Kulesza.

Bella pojechała do Wiednia po przerwie w treningach, spowodowanej chorobą. Przeziębiła się podczas Uniwersjady w chińskim Harbinie. Mimo to chiński trener kadry Yang He zdecydował się powołać ją do reprezentacji. Liczył na to, że na swoim koronnym dystansie 500 m Bella będzie w stanie pokusić się o dobry wynik.

Okazało się, że opolanka mimo ambitnej walki była daleka od optymalnej dyspozycji. Bella przebrnęła fazę preeliminacji, jednak w wyścigu eliminacyjnym była 4. i ostatecznie sklasyfikowana została na 27. miejscu (uzyskała 21. czas wśród startujących). Karolina Regucka z Juvenii zakończyła rywalizację na 40. pozycji.
Dwie pierwsze lokaty przypadły Chinkom - Meng Wang i Qiuhong Liu. Wśród mężczyzn zwyciężył Kanadyjczyk Charles Hamelin, Dariusz Kulesza był 34. a Jakub Jaworski 35.

W niedzielę na zakończenie mistrzostw walczono na dystansie 1000 m. Znów lepszą z Polek była Bella, kończąc zawody na 37. pozycji. Regucka była 41., Kuleszę sklasyfikowano na 18. miejscu, a Jaworskiego na 33.

Wśród pań kolejne zwycięstwo odniosła Meng Wang, w zmaganiach mężczyzn wygrał Koreańczyk Ho Suk Lee. Oboje zwyciężyli też w wieloboju, w którym Bella była 33., Regucka 42., Jaworski 33., a Kulesza 37. po piątkowej dyskwalifikacji na dystansie 1500 m.

Już w piątek (13 marca) Bella razem z grupą 14 opolskich zawodników rozpocznie start w kończących sezon mistrzostwach Polski.