Na ogrzewanie podłogowe decyduje się coraz więcej osób. Dziś w nto o zaletach tego rozwiązania

fot. Aneta Ludwig
Trzyletnia Zuzia uwielbia wieczorne kąpiele. - Dzięki ogrzewaniu podłogowemu łatwiej utrzymać przyjazną temperaturę w pomieszczeniu - twierdzi mama dziewczynki.
Trzyletnia Zuzia uwielbia wieczorne kąpiele. - Dzięki ogrzewaniu podłogowemu łatwiej utrzymać przyjazną temperaturę w pomieszczeniu - twierdzi mama dziewczynki. fot. Aneta Ludwig
Wymarzona łazienka powinna być nie tylko jasna, ale też ciepła i przytulna, dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego.

Okno w łazience to luksus. Na szczęście w nowym budownictwie architekci starają się w miarę możliwości tak zaprojektować mieszkanie, aby wpuścić do łazienki nieco światła. Można ją wówczas przyozdobić kwiatami, nie ma też problemu z wilgocią. W mieszkaniu, które możecie wygrać w konkursie nto, okno na szczęście jest.

Wymarzona łazienka powinna być nie tylko jasna, ale też ciepła i przytulna, dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego.

- I jest to w pełni uzasadnione, bo podnosi komfort mieszkania - mówi Marek Kwiatek z firmy MK w Opolu.

- Gdy temperatura w pomieszczeniu wynosi 21 stopni Celsjusza, podłoga jest chłodna. Wychodząc rozgrzani z kąpieli, stajemy na chłodnych płytkach i czujemy dyskomfort. Poza tym ciepła podłoga stabilizuje temperaturę w pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe to idealne rozwiązanie do małych łazienek, gdzie liczy się każdy centymetr i nie ma miejsca na grzejnik.

Producenci proponują dwa rozwiązania. Ogrzewanie elektryczne lub wodne. W pierwszym przypadku możemy wybierać między matami lub grzewczymi kablami.
- Polecam maty, bo ich montaż jest mniej kłopotliwy - mówi Kwiatek.

- Tu wystarczy mata, na którą kładziemy dobry klej i płytki. Do łazienki, która ma 5 metrów kwadratowych, koszt materiałów łącznie z termostatem wyniesie nas około 600 zł.

Nieco więcej problemów jest przy montażu grzewczych kabli. - Trzeba je najpierw zalać betonem, bo inaczej popęka klej, dopiero potem kładziemy płytki.

Niewielu mieszkańców bloku decyduje się na ogrzewanie wodne. Izolacja, rury wodne i gruba warstwa betonu podnoszą podłogę o ponad 5 cm, co źle wygląda.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska