Na poligonie w Winowie walczyli rajdowcy

Mimo upadku opolski motocyklista Andrzej Gruntowski zajął czwarte miejsce w klasie otwartej. fot. Mariusz Matkowski
W kilku klasach pojemnościowych motocykli rozgrywano tam wczoraj (10 maja) drugie rundy pucharu prezesa Automobilklubu Opolskiego i pucharu Dolnego Śląska.

Na starcie stanęło prawie 90 uczestników, którzy w czasie od jednej do dwóch godzin pokonywali pięciokilometrową pętlę.

W zawodach, organizowanych przez Automobilklub Opolski, zabrakło tym razem większości reprezentantów Hawi Racing Team Opole. Byli zajęci przygotowywaniem tras do zaplanowanych w Opolu już na nadchodzący weekend III i IV rundy mistrzostw Polski w enduro.

Hawi reprezentował jedynie Andrzej Gruntowski. Startował trochę pechowo. Zanotował upadek na trasie i z 6 przejechanymi okrążeniami zajął 4. miejsce w klasie otwartej. Zwyciężył w niej Patryk Bielec z Bielska. W klasie E2/E3 kolejny sukces na swoim koncie zanotował opolanin Tadeusz Brukało. Pokonał Roberta Soćko z Jeleniej Góry, lidera pucharu Dolnego Śląska. Obaj w czasie 2 godzin przejechali 13 rund.
Cichą bohaterką zawodów była natomiast opolska nastolatka Daria Karwacka w klasie juniorów. Podczas pierwszych zawodów w kwietniu miała upadek i doznała kontuzji ręki. W niedzielę znów wsiadła na motor i była 4. w klasie (okrążenie za zwycięzcą Grzegorzem Kargulem). W klasie E1 wygrał Mateusz Rzepka z 13 okrążeniami na koncie, a wśród weteranów Mieczysław Łangowski (9 rund).