Na Politechnice Opolskiej do 17 września można zapisać się na wymarzone studia

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Politechnika Opolska
Blisko 1100 kandydatów już złożyło dokumenty i od października rozpocznie studia na Politechnice Opolskiej. Wciąż jednak można zapisywać się na uczelnię, bo wolnych miejsc na większości kierunków nie brakuje.

Uczelnia zaproponowała na nowy rok akademicki 24 kierunki studiów, w tym tak atrakcyjną nowość, jak unikatowy w skali kraju sport i bezpieczeństwo. Nowością jest też elektronika i systemy komputerowe oraz nowe specjalności na informatyce.

– W I turze rekrutacji przyjęliśmy porównywalną liczbę kandydatów jak rok temu. Zainteresowanie naszymi kierunkami było bardzo duże, a dokumenty rekrutacyjne ostatecznie złożyło blisko 1100 osób. Mamy naturalnie II turę rekrutacji, podczas której z pewnością dołączą do nas kolejni studenci – mówi dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki.

Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyła się informatyka, na którą w pierwszej turze przyjęto 195 osób. Popularna wśród kandydatów była też fizjoterapia. Władze uczelni obserwują również powrót do budownictwa. Zainteresowanie tym kierunkiem jest dużo większe zainteresowanie niż było rok temu. Mocno oblegana jest też logistyka oraz ekonomia.

– Postanowiłam studiować informatykę, bo chcę być programistą. Mój starszy brat, który już pracuje w tym zawodzie skończył studia informatyczne na POj i był bardzo z nich zadowolony. Teraz podróżuje po całym świecie i pracuje gdzie chce. Zamierzam iść w tym samym kierunku – mówi Jennifer Bujalla. - O wyborze uczelni nie zdecydowała tylko opinia brata. Politechnika Opolska ma bardzo wysoki poziom nauczania, nie muszę się wyprowadzać do innego miasta, mogę zostać w Opolu z rodziną, znajomymi – podkreśla przyszła studentka.

– Wybrałem elektronikę i systemy komputerowe, bo słyszałem, że Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki jest najlepszy. Dlatego wybrałem Opole a nie Wrocław, gdzie też planowałem aplikować – mówi Michał Jarząb.

Martin Breguła o zawsze lubił przedmioty ścisłe i dlatego jego wybór padł na automatykę i robotykę.

– Nie muszę wynajmować mieszkania, żeby otrzymać porządne wykształcenie. Ponadto, dużo moich znajomych tutaj studiuje, słyszałem same dobre opinie – podkreśla chłopak.

Uczelnia przyjęła już ok. 150 cudzoziemców, głównie z Ukrainy, ale też z Kazachstanu, Angoli, Kirgistanu, Bangladeszu i innych krajów.

Rejestracja elektroniczna na uczelnię potrwa do 17 września.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska