Na przebudowie Niemodlińskiej w Opolu zyskają piesi,...

  Na przebudowie Niemodlińskiej w Opolu zyskają piesi, rowerzyści i kierowcy

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Remont Niemodlińskiej rusza 9 stycznia 2017 roku.

  Remont Niemodlińskiej rusza 9 stycznia 2017 roku. ©Sławomir Mielnik

  9 stycznia na plac budowy mają wejść robotnicy, którzy zajmą się poszerzeniem ul. Niemodlińskiej w Opolu. Prace prowadzone będą od mostu na kanale Ulgi do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i Hallera.
  Remont Niemodlińskiej rusza 9 stycznia 2017 roku.

  Remont Niemodlińskiej rusza 9 stycznia 2017 roku. ©Sławomir Mielnik

  Zapadły już decyzje w sprawie przebudowy ulicy Niemodlińskiej od mostu nad kanałem Ulgi do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i Hallera. Robotnicy firmy Skanska, która wygrała przetarg, na plac budowy mają wejść 9 stycznia.

  W poniedziałek ma być podpisana umowa na remont. - Roboty ruszą zgodnie z planem - mówi Piotr Rybczyński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.


  Na początku prace będą polegały na przełożeniu instalacji i zdjęciu chodników itp. Utrudnienia będą czekały więc przede wszystkim pieszych, potem również i kierowców. Dzięki pracom wspomniany odcinek Niemodlińskiej zostanie poszerzony do czterech pasów (po dwa w każdą stronę).

  Drogowcy zbudują również nowe, węższe chodniki oraz ścieżki rowerowe, zaplanowane po obu stronach jezdni.

  Stanąć mają także nowe lampy, w tym również takie, które dodatkowo oświetlą kilka przejść dla pieszych. Inwestycja będzie kosztować 14,8 miliona złotych i potrwa 13 miesięcy.

  MZD planuje poszerzyć też do czterech pasów odcinek Niemodlińskiej od skrzyżowania z Wojska Polskiego i Hallera aż za ul. Domańskiego tak, by cała ta droga była już czteropasmowa (od sklepu Biedronka w stronę Chmielowic są już po dwa pasy w każdą stronę).

  Te prace opolscy drogowcy chcą już jednak połączyć z budową centrum przesiadkowego przy stacji Opole Zachodnie. Ma ono powstać na placu pomiędzy ul. Niemodlińską a Wróblewskiego. W jego ramach powstaną tam m.in. zatoki autobusowe, wypożyczalnia rowerów, parking oraz teren zielony. Pieniądze na to zadanie mają pochodzić z Aglomeracji Opolskiej.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.nto.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY