Na Uniwersytecie Opolskim rozmawiali o cyberprzemocy

Anna Grudzka
Anna Grudzka
W tym roku studenci przeprowadzili zajęcia w trzech szkołach. Już zgłosiły się kolejne.
W tym roku studenci przeprowadzili zajęcia w trzech szkołach. Już zgłosiły się kolejne. Archiwum UO [O]
Żacy z Wydziału Prawa i Administracji spotykali się z uczniami w ramach projektu: Cyberprzemoc - zagrożenia, zapobieganie, odpowiedzialność.

Chcieliśmy uświadomić młodym ludziom, że internetowy hejt jest karalny - wyjaśnia dr Kamila Kasperska-Kurzawa, jedna z koordynatorek projektu.

W tym celu studenci wraz ze swoimi wykładowcami opracowali autorski program i prowadzili zajęcia w opolskich i podopolskich szkołach, odwiedzili uczniów w blisko 20 klasach odgrywając scenki i wcielając się w role ofiar cyberprzemocy i jej oprawców.

- Chcieliśmy pokazać, co może czuć taki młody człowiek, który zostaje zhejtowany w sieci. Mówiliśmy młodzieży także o tym, że takie działanie nie jest bezkarne i niesie za sobą konsekwencje prawne - tłumaczy dr Kasperska-Kurzawa.

W projekcie wzięli udział studenci III roku bezpieczeństwa wewnętrznego: Sylwia Rataj, Wojciech Nizio, Marlena Kozłowska, Patrycja Parkitna, Kacper Dąbrowski, Justyna Posełek, Mariola Kulig, Maciej Janko, Marcin Adamczyk, Marcin Zając i Teresa Rup.

Program Cyberprzemoc- zagrożenia, zapobieganie, odpowiedzialność w szkołach był realizowany od września 2015 r. w ramach Centrum Badań nad Rodziną. Koordynatorami są dr Marta Rostropowicz-Misko i dr Kamila Kasperska-Kurzawa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska