Na WSB uczą, jak zdobywać rynek e-sklepów

Anna Grudzka
Anna Grudzka
W czasie pierwszych zajęć uczniowie pracowali w czteroosobowych zespołach. Na zdjęciu drużyna z I LO: (od lewej) Rafał Gałeczka, Ewelina Utrata, Sonia Stefańska, Jakub Siłka. - Mamy już pomysł na nasz produkt - mówi Kuba.
W czasie pierwszych zajęć uczniowie pracowali w czteroosobowych zespołach. Na zdjęciu drużyna z I LO: (od lewej) Rafał Gałeczka, Ewelina Utrata, Sonia Stefańska, Jakub Siłka. - Mamy już pomysł na nasz produkt - mówi Kuba. Sławomir Mielnik
Ruszyła pierwsza edycja konkursu „Mój pierwszy biznes przed dwudziestką”, organizowanego przez opolską WSB i miasto Opole.

To pierwsza, pilotażowa edycja projektu w Opolu (wcześniej organizował go już wrocławski oddział Bankowej). Biorą w nim udział uczniowie z opolskich szkół ponadgimnazjalnych - liceów i szkół zawodowych.

- Przez najbliższy rok szkolny będą pracować nad stworzeniem projektu e-sklepu i zdobywać wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy w sieci - tłumaczy Honorata Krysiewicz, rzecznik prasowy uczelni.

Spotkania w ramach projektu mają formę warsztatów, tak aby podczas wspólnych rozmów wymieniać się wiedzą i poglądami.

- Na warsztatach chcemy przekazać młodym ludziom wiedzę m.in. z zakresu analizy rynku, konstruowania biznesplanu, tworzenia strategii marketingowej, wizerunku firmy, promocji w internecie. Ponieważ w założeniu zajmujemy się biznesem elektronicznym, część warsztatów poświęcimy na tworzenie i zarządzanie e-sklepem. Spotkania to także czas na stworzenie prezentacji swojego biznesu. Zostanie ona przedstawiona przez uczniów przed komisją konkursową po zakończeniu całego cyklu spotkań - mówi dr inż. Paula Pypłacz, menedżer kierunku inżynieria zarządzania, która prowadzi zajęcia.

Wśród uczniów był m.in. Jakub Siłka z I LO oraz Karolina Jasiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

- Bardzo fajne zajęcia. W szkole brakuje czasu na takie praktycznie podejście do tematu - mówiła Karolina. Kuba zdradził, że jego drużyna ma już pomysł na produkt, który w swoim internetowym sklepie będzie sprzedawała. - Nie mogę powiedzieć, co to będzie dokładnie, ale wymyśliliśmy rodzaj gadżetu dla pań, dzięki któremu w prosty sposób będą one mogły zlokalizować zagubioną torebkę lub komórkę - opowiada.

Lucyna Rudnik, nauczycielka przedsiębiorczości z II LO, potwierdza, że jej uczniowie potrafią zaskoczyć inwencją.

- Kiedyś wymyślili np. buty damskie, które w okamgnieniu można przeobrazić w eleganckie szpilki, doczepiając do nich obcasy. Młodzież ma genialne pomysły i myślę, że dzięki tym zajęciom będzie mogła się rozwinąć. To świetny projekt - mówi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska