reklama

Nadzór prawny wojewody potwierdził: radni i starosta Namysłowa nie złamali prawa

Tomasz DraganZaktualizowano 
Michał Ilnicki oddał władzę w powiecie namysłowskim i jest na emeryturze. - Ale nie politycznej - podkreśla były starosta
Michał Ilnicki oddał władzę w powiecie namysłowskim i jest na emeryturze. - Ale nie politycznej - podkreśla były starosta Tomasz Dragan
Nadzór wojewody orzekł, że sesje rady powiatu Namysłowa odbywały się legalnie. Opozycja jednak czeka na wynik postępowania prokuratorskiego.

Byłe władze powiatu namysłowskiego ze starostą Michałem Ilnickim na czele zarzucały obecnej koalicji PO-SLD-PiS bezprawne podejmowanie decyzji na sesji. Uważali, że ich przeciwnicy polityczni zwołali obrady nielegalnie. Nie uznawali wyboru przewodniczącego rady powiatu Romana Półrolniczaka z SLD oraz zarządu powiatu z nowym starostą Julianem Kruszyńskim z PO.

- Nie stwierdzono żadnych naruszeń prawa podczas sesji rady powiatu namysłowskiego, które powodowałyby konieczność wszczęcia postępowania nadzorczego - poinformował nas rzecznik wojewody opolskiego Kordian Michalak.

Julian Kruszyński dopiero od nas dowiedział się o rozstrzygnięciu nadzoru prawnego wojewody. Nie zakładał bowiem, że jego wybór może być, jak sugerowała opozycja, nielegalny.

- Prawdę mówiąc nie zajmowałem się tą sprawą, mam ważniejsze problemy w powiecie - komentuje starosta.
Wydawałoby się, że to koniec spekulacji na temat legalności powołania obecnych władz powiatu. Jednak dla opozycyjnych ugrupowań (PSL, Wspólnota Obywatelska i Porozumienie Namysłowskie) sprawa nie jest jeszcze zamknięta.

- Wciąż w prokuraturze leży nasze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Uważamy, że protokoły robocze, na podstawie których orzekał potem nadzór prawny zostały zmienione przez władzę - uważa były starosta Michał Ilnicki.

Czytaj e-wydanie »

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 43

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ludzie!!!!!!!
ten facio anty cały czas pisze z błędami zarówno logicznymi jak i ortograficznymi i kogoś poprawia paranoja

Nie zwracajmy na barana uwagi,szkoda czasu
G
Gość
"gościu z dopuki"
cofnij się pamięcią choćby do października 2010...
Już.....?
I czy w najczarnieszych snach zielona zaraza dopuszczała do siebie myśl,
że starci Powiat ?
Na zmianę w Gminie trzeba poczekać jeszcze trochę
to tak pewne jak to, że po "mrozie" będzie ocieplenie

Ludzie!!!!!!!
ten facio anty cały czas pisze z błędami zarówno logicznymi jak i ortograficznymi i kogoś poprawia paranoja
g
gość
Gość. Każdy sobie coś ubzdurał, lubie tą fotkę, ale od arzu grabarz? Popieram Powiat i będę go bronił!

Czyżby? Powiat???

watpię...

Władza to nie to samo co Powiat. Broń aktualnych włodarzy i nie bądź hipokrytą!
K
Kurtis
A Ty na grabarza

Gość. Każdy sobie coś ubzdurał, lubie tą fotkę, ale od arzu grabarz? Popieram Powiat i będę go bronił!
G
Gość
ole Anty na prezia!!!!!

A Ty na grabarza
K
Kurtis

ole Anty na prezia!!!!!

a
anty :)

Jako "nadworny" wazeliniarz zielonej zarazy, osąd
dr staw-bagieno jest do przewidzenia..
niech zgadnę,
osąd ma identyczny jak w tekście...
jednak cuda zdarzają się

B
Bartłomiej Stawiarski

Witam.
Szanowni Państwo, Pan Szyndlarewicz przemówił zaiste, w sprawie domniemanego fałszowania protokołów. Wklejam poniżej tekst. Puenta: wszyscy wszystko fałszowali, tylko nie on.
Wnioski pozostawiam czytelnikom. Moja ocena jest jednoznaczna.
Pozdrawiam,
Bartłomiej Stawiarski

Sfałszowane protokoły?
Już dwukrotnie NTO podało informację, że nieoficjalnie to ja mam stać za fałszowaniem protokołów z sesji rady powiatu...
Doniesienie w tej sprawie złożyli radni PSL, WO i PN. Rzucaj błotem a zawsze coś przylgnie. Takie bicie piany, działa jak zasłona dymna. Złodziej ukradł i biegnie do prokuratury z krzykiem „łapać złodzieja!!!”.
Prawda o kombinowaniu z protokołem z I sesji rady powiatu jest zgoła inna, niż ją przedstawia NTO, PSL, WO i PN.
Jak pamiętamy pierwsza sesja miała swoje dramatyczne obrady w trzech aktach – wchodzili, wychodzili, nie przychodzili. Obstrukcja i działanie na szkodę powiatu i w nadziei na nowe wybory. W niedzielę 19 grudnia podczas wieczornego spotkania koalicji „PO-SLD i przyjaciele” jeden z radnych PSL powiedział, że w starostwie został sfałszowany projekt protokołu z I sesji, na dowód czego przedstawił wydruk komputerowy tego dokumentu. Przypomnieć należy, że wówczas powiatem władał jeszcze Michał Ilnicki, lecz czuł, że to jego ostatnie godziny. W projekcie protokołu „autorstwa” pracowników Ilnickiego znajdowały się oczywiste kłamstwa i dopiski nigdy dotąd w protokołach nie stosowane. Nie wierzycie podam przykład:
z projektu protokołu: „Następnie radni przystąpili do złożenia ślubowania. W trakcie ślubowania dwóch radnych odmówiło złożenia ślubowania w związku z objęciem funkcji w organach samorządu terytorialnego j.n.:
- Barbara Zając – funkcji Wójta Gminy Pokój,
- Kotarski Zenon – funkcji Wójta Gminy Domaszowice.”
Prawda, czy fałsz? Oczywiście, że fałsz!!!
Prawda jest taka, że radny Kotarski złożył ślubowanie, a następnie po zakończeniu ślubowania przez innych radnych innych zrzekł się mandatu. O innych nieprawidłowościach z przyjemnością podzielę się z prokuraturą, jeżeli ta wyrazi zainteresowanie w tej sprawie.
Podczas omawianego spotkania koalicyjnego ustaliliśmy, że sprawę niezgodności projektu protokołu poruszymy na trzeciej części I sesji rady powiatu 20 grudnia.
Jeszcze tego samego (19.12.2010) dnia, bardzo późnym wieczorem zadzwoniła do mnie znajoma z informacją, że dzwonił do niej radny powiatowy z PSL (inny niż ten ze spotkania koalicyjnego) z wiadomością, że sfałszowano protokół i żeby mi przekazała tę wiadomość. Jak nie wierzycie, bilingi będzie mogła sprawdzić prokuratura.
Następnego dnia 20 grudnia radni PSL, WO i PN zbojkotowali kontynuację obrad I sesji rady powiatu, gdyż czuli gorycz nadchodzącej porażki, a nijak nie mogli się pogodzić, że Michał idzie na emeryturę, (ale o emeryturze innym razem:-). Nie było radnych PSL, WO i PN, więc nie mieliśmy możliwości pytać o fałszowanie projektu protokołu, przecież nie będziemy przesłuchiwać pracowników starosty Ilnickiego, gdy ten sam nie pokazał się.
Na następnej sesji wybieraliśmy nowego starostę, a że kolejny raz w ramach „dobrze pojętej” funkcji radnego PSL, WO i PN obstrukcyjnie nie uczestniczyły w posiedzeniu, sprawa protokołu została przesunięta.
Kolejne spotkanie koalicyjne przyniosło nowe decyzje. 4 stycznia 2011 zdecydowaliśmy, że skoro przejęliśmy już zarząd w powiecie, a PSLowskie kombinacje nad projektem protokołu nie są przez nikogo podpisane, aby uniknąć kolejnej awantury na sesji projekt protokołu należy poprawić zgodnie z nagraniami i stanem faktycznym wydarzeń. Ujmując w nim to, co było, a nie to, co Ilnicki chciałby żeby się znajdowało. Przewodniczący rady poprosił mnie o zajęcie się tą sprawą i naniesienie poprawek w projekcie protokołu.
Tak też zrobiłem następnego dnia. Projekt protokołu w końcu opierał się na prawdzie. I tu zawrzało wśród michałowych żołnierzy. Misternie knuty plan manipulacji i obalenia legalnie wybranych władz powiatu wziął w barani łeb.
Wydawałoby się, że temat zakończony. Lecz tonący ostatniej deski się chwycił. Szantaż psychologiczny. Fałszerz donosi, że fałszował ten, który poprawił fałszowane i fałszerz przybiega do tego, który poprawił fałszowane, pochwalić się, że na niego doniósł, że to ten fałszował. Nieźle pokręcone, prawda? Ciekawe, po co przybiegł się pochwalić? Jeśli w nadziei, że ten, który poprawiał fałszowane, wystraszy się doniesienia, złożonego przez fałszerza, to ten, który naprawdę fałszował, ma tupet, ale i wykazał się dużą dozą naiwności.
Z niecierpliwością czekam na pytania (te od prokuratora także).
I gdyby ktoś miał wątpliwości - WARTO BYĆ UCZCIWYM
[źródło: K. Szyndlarewicz, Sfałszowane protokoły?

G
Gość

Dzisiaj w radiu Opole wypowiadał się wojewodzina opolski odnośnie wiarygodności sesji więc stwierdził że LEGALNE....śmiechu warte.
Swoją drogą nie podobają mi się komentarze redaktorów radiowych Panowie jesteście JEDNOSTRONNI!tak jedno stronniczość może zgubić prawda musi być!

G
Gość
Anty na Twój temat i Twoich wypowiedzi szkoda się wypowiadać . totalna ćma

anty produkuje się zmienia nazwy ale każdy wie że to on czerwony wrzód na d....
G
Gość
"gościu z dopuki"
cofnij się pamięcią choćby do października 2010...
Już.....?
I czy w najczarnieszych snach zielona zaraza dopuszczała do siebie myśl,
że starci Powiat ?
Na zmianę w Gminie trzeba poczekać jeszcze trochę
to tak pewne jak to, że po "mrozie" będzie ocieplenie

Anty na Twój temat i Twoich wypowiedzi szkoda się wypowiadać . totalna ćma
a
anty Staw-bagienko :)

"gościu z dopuki"
cofnij się pamięcią choćby do października 2010...
Już.....?
I czy w najczarnieszych snach zielona zaraza dopuszczała do siebie myśl,
że starci Powiat ?
Na zmianę w Gminie trzeba poczekać jeszcze trochę
to tak pewne jak to, że po "mrozie" będzie ocieplenie

G
Gość
Już niedługo za chwileczkę, już za cztery lata przyjdzie czas pożegnać Kuczczyńskiego i Kubata.

Widać mróz działa niezdrowo na Twoją wyobraźnię,Nie wychodź na dwór dopuki się nie ociepli.
l
lp
My to znaczy kto pewnie Ty.A czy Ty w ogóle na kogoś czekasz.Co do burmistrza Kuchczyńskiego to zdecydują wyborcy czyli mieszkańcy Ty jesteś tylko małą cząsteczką wspólnoty i zrobisz jak będziesz chciał.To co Panowie Burmistrzowie zrealizowali w tamtej kadencji można by obdzielić wszystkie pozostałe, łącznie z nierobami poprzednimi z gminy i powiatu.Od razu wyprzedzę że nie jestem żadnym politykiem ani nie preferuję nikogo. Jako zwykły wieloletni mieszkaniec stwierdzam fakty a z faktami się nie dyskutuje.Bardzo często przyjeżdżają do mnie ludzie spoza Namysłowa i to od kilkunastu lat.To co mówią z długiej obserwacji podnosi mnie na duchu że mieszkam właśnie tutaj.Widzę również i niedociągnięcia, ale każdy popełnia błędy a i nie od razu wszystko można zrealizować.Tak trzymać Panowie Burmistrzowie bo niezły z Was duet a o wybory w odróżnieniu od Gościa bym się nie obawiał.Wbrew pozorom ludzie potrafią docenić rezultaty Waszej pracy.Powodzenia bo Wasze sukcesy to zysk nasz czyli mieszkańców.

Już niedługo za chwileczkę, już za cztery lata przyjdzie czas pożegnać Kuczczyńskiego i Kubata.
G
Gość
ADM nie radzi sobie od lat ale kiedy nastała Pani Prezes to już zrobił się "burdel na kółkach" ta kobieta nie nadaje się na stanowisko do rządzenia absolutnie jest to tzw "karierowiczka" nie szanuje ani ludzi z zewnątrz ani pracowników w ADM-ie panuje ogólna psychoza strachu młode pracownice latają bez przerwy do Pani Prezes i uprzejmie "donoszą" WSTYD...a jeśli chodzi o umiejętności tej Pani to napewno nie dysponuje takimi....PRECZ z takimi ludźmi bo to nikomu nie służy Panie Burmistrzu nie psuj Pan swojego dobrego wizerunku takimi osobami.....

Jeszcze jeden z administratorów zachowuje się jak by pozjadał wszystkie rozumy /Pan K.S./ jest BARDZO niesympatyczny odnosi się do interesantów jak do śmieci panie Krzysztofie S. wstydź się pan.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3