Studenci przyznają ją co roku tym, którzy, podobnie jak patron nagrody, wkładają serce w to, co robią i z zapałem poświęcają się realizacji wielkich i świętych pragnień życiowych.
W kategorii: osoba spoza środowiska akademickiego
Mirosława Olszewska za wielką wrażliwość, wieloletnią pomoc i poświęcenie ludziom cierpiącym i potrzebującym oraz pełne serca zaangażowanie w leczenie i profilaktykę uzależnień.
Mirosława Olszewska od kilkunastu lat współpracuję z ludźmi wychodzącymi z uzależnienia narkotykowego w Stowarzyszeniu MONAR, od 3 lat prowadzi grupę dla młodzieży eksperymentującej z narkotykami. Po powodzi 1997 tworzyła struktury pomocowe dla osób poszkodowanych przez powódź. Udzieliła wsparcia psychologicznego mieszkańcom Opola, Rybnej, Popielowa, a rok później Kłodzka i okolic, Gdańska. Wcześniej pracowała z osobami niewidomymi, niepełnosprawnymi, autystycznymi. Lubi pracować z ludźmi. Są dla niej ważni. Możliwość pomagania innym uważa za dar.
W kategorii: pracownik naukowy
Dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska za umiejętne łączenie postawy niezwykłej życzliwości oraz pomoc udzielaną studentom w trudnościach życiowych z konsekwentnym dążeniem do zachowania wysokiego poziomu nauczania.
Laureatka studiowała w Politechnice Wrocławskiej na wydziale elektrycznym. W czasie studiów uczestniczyła w różnych formach działalności Salezjańskiego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego "MOST".
Od 1982 roku mieszka w Opolu i pracuje w Katedrze Automatyzacji i Diagnostyki Układów Elektromechanicznych na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Opolskiej. Od 1994 roku jest doktorem habilitowanym, a od 1995 r. pracuje na stanowisku profesora Politechniki Opolskiej. Drugą kadencję jest prodziekanem wydziału ds. studenckich. Ma męża i troje dzieci. Wolny czas najchętniej poświęca na górskie wędrówki.
W kategorii: młodzież akademicka
Członkowie Studenckiego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Bona fides" za bezpłatną i systematyczną pomoc udzielaną osobom ubogim w zakresie prawa rodzinnego oraz pełne serca zaangażowanie w obronę praw dziecka
Koło powstało w marcu 2001. Należą do niego studenci administracji: Ania Hadzik, Katarzyna Hernas, Ilona Plewa, Ewelina Jędrzejowska, Dariusz Sinica, Aleksandra Sołtysiak, Aleksandra Sułot, Agnieszka Żurek. Opiekunem koła jest mgr Magdalena Gołowkin-Hudała. Jego działalność wspiera też dr hab. prof. UO Stanisław Leszek Stadniczenko.
Działalność Koła polega przede wszystkim na pełnieniu dyżurów, w czasie których zainteresowanym udzielane są bezpłatne porady prawne, głównie z zakresu prawa rodzinnego i praw dziecka. Odbywają się one w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 18.00 do 19.30. w świetlicy środowiskowej "Iskierka" mieszczącej się przy ulicy Bytnara Rudego 19. Studenci przygotowują opinie prawne, stosowne pisma do sądów lub innych urzędów oraz informują zainteresowanych o przysługujących im prawach.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?