Najładniejsze schroniska górskie w Beskidach. Malownicze...

  Najładniejsze schroniska górskie w Beskidach. Malownicze schroniska, chatki, TOP 21 schronisk. Ranking schronisk i chatek w Beskidach

  DN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Schronisko na Szyndzielni
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Beskidy są piękne. A najpiękniej widać je z kubkiem herbaty na drewnianej werandzie schroniska. Takich widoków nie zobaczycie nigdzie indziej. Oto najpiękniejsze schroniska w Beskidach - Śląskim i Żywieckim.

  Schroniska górskie to jest to!


  Jeśli macie dość zgiełku miasta, czas na ucieczkę w góry. Skrzypiąca, drewniana podłoga, kubek gorącej herbaty w dłoni i te widoki! Oto zdjęcia najładniejszych, najbardziej malowniczo położonych schronisk w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. W sumie schronisk i chatek studenckich jest tu kilkadziesiąt. Takich widoków, jak stąd, nie znajdziesz nigdzie. Najwyżej położone schronisko jest na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza (Skrzyczne).
  Do tego najbardziej dostępnego dojedziesz samochodem (Równica). Albo wjedziesz kanapą (Stożek). Są i takie, do których dostaniemy się tylko maszerując pod górę kilka godzin (Lipowska). Żeby dostać się do innego i zejść na dół wystarczy jedno popołudnie (Trzy Kopce). Choć czasem warto zostać na noc, bo takich wschodów słońca jak np. z Rysianki, w mieście nie zobaczysz nigdy.

  Beskidy: schroniska odwiedzają nie tylko wytrawni turyści


  Cena, w zależności od standardu to od 20 ("gleba") to ponad 50 zł za nocleg. Ale też nie wszędzie są miejsca noclegowe. Wrzątek za darmo też nie wszędzie dostaniemy. Bo nie każde schronisko to... schronisko (status utraciła np. Równica). Jak przyznają ci, którzy schroniska prowadzą, dziś schroniska nie odwiedzają już tylko turyści z małym budżetem i wielkim plecakiem, gotowi spać na podłodze. O ZWYCZAJACH TURYSTÓW I SCHRONISKACH POCZYTACIE TU: LINKDziś turyści szukają wyższego standardu, pokoju z wi-fi, sauny, nawet basenu. Jedno się wciąż nie zmienia: góry wokół, przestrzeń i widoki. Wybraliśmy dla Was 21 zdjęć beskidzkich schronisk z Instagrama. To schroniska, restauracje i chatki w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Macie swoje ulubione? Które to schronisko?

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo