Najlepiej biją się studentki Politechniki Opolskiej

Natalia Szponder, Izabela Piechota i Wiktoria Greinert.
Natalia Szponder, Izabela Piechota i Wiktoria Greinert. Klubowe
Doskonały występ zaliczyli przedstawiciele Politechniki Opolskiej w finale Akademickich Mistrzostw Polski w formule WKF.

We Wrocławiu zdobyli cztery złote, srebrny i dwa brązowe medale, a w kategorii kobiet opolanki triumfowały w klasyfikacji generalnej. Izabela Piechota (na co dzień Shotokan Krapkowice) stanęła na najwyższym stopniu podium w kata indywidualnym, a wraz z Natalią Szponder i Weroniką Grejner (Nidan Zawadzkie) triumfowały w zespole zarówno w pokazach kata, jak i kumite (walki).

Szponder wywalczyła w sumie trzy tytuły akademickiej mistrzyni kraju, triumfując ponadto w kumite do 55 kg. Piąta w tej konkurencji była z kolei Agnieszka Kamińska. Piechota do trzech złotych krążków dołożyła jeszcze srebrny w walkach kategorii do 61 kg. Z kolei Greinert w swoim indywidualnym starcie była trzecia w kumite (68 kg). W punktacji łącznej akademiczki z Politechniki były najlepsze. Zdobyły 71 punktów i o pięć wyprzedziły Politechnikę Łódzką i o dziesięć Uniwersytet Szczeciński.

Na podium stanęli także nasi studenci. Dariusz Sworeń, Bartłomiej Barański i Patryk Wocka drużynowo sięgnęli po brąz w kata. Indywidualnie w kumite Wocka był piąty (67 kg), Sworeń siódmy (84 kg), a cała trójka drużynowo zajęła 14. pozycję.