Narciarski raj w Livigno...

  Narciarski raj w Livigno

  Materiał Informacyjny

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Narciarski raj w Livigno
  1/2
  przejdź do galerii
  Są na świecie miejsca, które mają wszystko, czego potrzeba, by być spełnionym marzeniem każdego turysty. Kultura, natura, sport, dobre jedzenie, udane zakupy. Przedstawiamy urlop narciarski w Livigno.W tej niewielkiej miejscowości znajdującej się w Alpach Lombardzkich na wysokości 1816 m możemy spędzić wymarzony zimowy urlop.

  Livigno leży w malowniczym regionie Sondrio, którego górski krajobraz z widokiem na lodowiec Forni i masyw Ortler wzbogacają liczne winnice. Warto tu zajrzeć nie tylko w sezonie zimowym - pagórkowaty teren jest doskonałym miejscem wypadowym na piesze i rowerowe wycieczki, a kontakt z naturą zapewnia bliskość parku narodowego dello Stevio.

  W zimie jednak liczą się tu głównie narty. Region narciarski Alta Valtellina położony jest w rejonie trzech dolin Valdidentro, Valfurva oraz Valdisotto. Alta Valtellina to łącznie 215 km nartostrad i 69 wyciągów. W okolicy samego Livigno znajdziemy 115 km tras i 30 wyciągów, zatem z pewnością nie będziemy narzekać na brak sportowych wrażeń. Jeżeli jednak zapragniemy odmiany, można wybrać się do pobliskiego szwajcarskiego St. Moritz, czy na pozostałe tereny narciarskie, składające się na region narciarski Alta Vatellina, czyli Bormio, Santa Caterina i Valdidentro. Dzięki wysokiemu położeniu i pewności śniegu rozgrywane są tu zimowe zawody sportowe. Trasy narciarskie są doskonale przygotowane, a w razie potrzeby naśnieżane i pełne słońca dzięki położeniu na zboczach słonecznych dolin. Panują tu idealne warunki narciarskie. Na żądnych wrażeń zwolenników freestylu czekają snowparki przy Mottolino i Carosello, najeżone przeszkodami i znane z organizowanych tam międzynarodowych zawodów snowboardowych. Same trasy są w przeważającej części łatwe, jest też sporo wyznaczonych miejsc do nauki jazdy dla początkujących. Nie powinno to jednak odstraszyć profesjonalistów - znajdą oni aż 10 km naprawdę wymagających czarnych tras.

  Livigno jest również idealnym miejscem na rodzinny narciarski urlop. Dzieci mogą stawiać pierwsze kroki na śniegu pod okiem profesjonalistów w narciarskim przedszkolu, oraz bezpiecznie ćwiczyć zdobyte umiejętności na specjalnie dla nich wyznaczonych trasach na samym terenie narciarskim. Warto wybrać się do Livigno również w drugiej połowie sezonu, kiedy organizowany jest festiwal "La Skieda" z licznymi okołonarciarskimi imprezami. W bieżącym sezonie organizatorzy zapowiedzieli go na 18 marca 2018.

  Livigno to też dobrze przygotowana na przyjęcie narciarzy z całego świata baza turystyczna. Po zejściu ze stoku można wybrać się na wycieczkę po malowniczej okolicy lub odpocząć w przytulnych gospodach. Dobrze rozwinięte zaplecze noclegowe oraz liczne bary, puby, restauracje czy winiarnia to nie wszystko. Sama miejscowość ze swoją tradycyjną drewnianą zabudową jest wyjątkowo urokliwa. Miłośników kultury zachwyci z pewnością historyczne centrum miejscowości z licznymi zabytkami. Livigno zachęca też do uprawiania innych poza narciarstwem sportów - czy to zimowych, jak saneczkarstwo czy wędrówki górskie, czy to pod dachem jak basen, siłownia czy fitness.

  W Livigno można pozwolić sobie nie tylko na białe szaleństwo - strefa wolnocłowa kusi znanymi markami w bardzo przystępnych cenach, zatem może się zdarzyć, że z urlopu w Livigno przywieziemy nieco więcej pamiątek niż było w planach. Dziś Livigno to jeden z najchętniej odwiedzanych i najlepszych regionów narciarskich w Europie. Mimo dużego zainteresowania i napływy turystów okolica nie straciła jednak nic ze swojego prowincjonalnego uroku. Gdy patrzymy na to tętniące życiem miasto, trudno uwierzyć w to, że jego rozkwit przypada dopiero na lata 60. ubiegłego wieku, ponieważ przed wybudowaniem tunelu Munt LaSchera okolica ta była tak trudno dostępna, że praktycznie odcięta od świata.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane