Nareszcie! Piłkarze ręczni ASPR i Gwardii zwycięzcy

Redakcja
Łukasz Gradowski, rozgrywający Gwardii Opole
Łukasz Gradowski, rozgrywający Gwardii Opole Sławomir Mielnik
W poprzednich trzech kolejkach punkty zdobyła tylko ASPR, która w I-ligowych derbach Opolszczyzny pokonała Gwardię. Dziś ekipa z Zawadzkiego wygrała w Łodzi, a opolanie w Bochni.

AZS Biała Podlaska - Wisła Sandomierz 34-29

Obie nasz drużyny wygrały zasłużenie i zasłużenie. ASPR prowadziła w Łodzi z ChKS-em przez 60. minut, a szczególnie dobrze zaprezentowała się w ostatnim kwadransie, kiedy powiększyła przewagę z trzech do sześciu bramek. Dobrze zagrał cały zespół, który prezentował się konsekwentnie w obronie i wykorzystywał szybkie kontry. Ostatecznie wygrał 29-23.

W bardzo dobrych nastrojach wracają z Bochnik Gwardziści. Pokonali tamtejszego beniaminka 37-28. Gospodarze prowadzili do 7. minuty, kiedy było 2-1. Potem opolanie, grający z wielką determinacją, systematycznie budowali przewagę, która do przerwy wynosiła pięć bramek. W naszym zespole świetnie spisywał się w bramce Marcin Śledź, a ciężar zdobywania bramek rozłożył się na niemal wszystkich zawodników.