Narzędziownia ze Strojca. CSR w rodzinnym biznesie

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Narzędziownia wspiera m.in. aktywność sportową swoich pracowników.
Narzędziownia wspiera m.in. aktywność sportową swoich pracowników. Fot. Archiwum firmy
Wspieramy organizowane lokalnie wydarzenia, bo tu działamy - mówi Paula Pszenica z Narzędziowni. Firma m.in. chętnie wspiera sportowców, bo aktywny tryb życia prowadził jej założyciel.

6 sierpnia odbył się I Strojecki Rajd Rowerowy im. Bogdana Pszenicy (nagle zmarłego przedsiębiorcy, szefa Narzędziowni w Strojcu, znanego m.in. z zamiłowania do kolarstwa i aktywności sportowej).

Jarosław Knaga z LKS Budowlani Strojec (jeden z inicjatorów rajdu) tłumaczył w Radiu Ziemi Wieluńskiej, że Bogdan Pszenica był inicjatorem wielu przedsięwzięć sportowych, m.in. z jego inicjatywy powstała ścieżka rekreacyjna w Strojcu, był też inicjatorem utworzenia grupy miejscowych cyklistów.

W organizację włączyła się finansowo Narzędziownia. - Firma od lat wspiera finansowo i angażuje się w organizowane lokalnie wydarzenia i inicjatywy, jak dożynki gminne, imprezy sportowe, czy inne, które dzieją się w okolicznych przedszkolach i szkołach - wylicza Paula Pszenica z Narzędziowni pytana o to, jak firma definiuje i realizuje społeczną odpowiedzialność biznesu. - Pomagamy LKS-owi, ekipie kolarskiej, z inicjatywy Bogdana zajęliśmy się dofinansowaniem młodych próbujących sił w sporcie. To się dzieje w firmie od lat, bo przecież funkcjonujemy w tym środowisku - uzasadnia Paula Pszenica.

Dla pracowników firma organizuje imprezy karnawałowe, kuligi, mecze piłki nożnej, dofinansowuje ich aktywność sportową. To sposoby na integrację załogi, ale też docenienie jej.

- Wspieramy też rehabilitację niepełnosprawnych dzieci naszych pracowników, czy to przez 1 procent podatku, czy przez darowizny i dofinansowanie imprez w przedszkolu specjalnym, do którego chodzą - kontynuuje Paula Pszenica.
Wczasy pod gruszą, bony na święta, a jak jest potrzeba - nieoprocentowane pożyczki - to niektóre udogodnienia dla pracowników Narzędziowni.

To także jeden z opolskich pracodawców, który z wyprzedzeniem dostrzegł, jak ważna jest współpraca ze szkołami zawodowymi i zaangażowanie w naukę zawodu. Narzędziownia ma instruktora z kwalifikacjami do prowadzenia zajęć z uczniami, dofinansowuje im dojazdy do Strojca, a w wybudowanej niedawno hali przygotowano specjalne pomieszczenie do prowadzenia zajęć teoretycznych.

- W ubiegłym roku szkolnym mieliśmy na praktykach 35 uczniów, podczas gdy zatrudniamy 96 osób, a po zakończeniu nauki z 6 absolwentów zatrudniliśmy 4.Z kolei dwaj uczniowie technikum pracują u nas na część etatu i uczą się - wyjaśnia Paula Pszenica.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska