Nasi kolarze startowali w drużynowych mistrzostwach Polski

Jakub Foltyn (Wibatech Ziemia Brzeska)
Jakub Foltyn (Wibatech Ziemia Brzeska) Sławomir Jakubowski
Wiele jednak na nich nie zwojowali zajmując miejsca pod koniec stawki.

Zawody odbywały się w okolicach Grudziądza na trasie Warlubie - Osiek - Warlubie.

Do rywalizacji seniorów na liczącej 40 km trasie przystąpiło 11 ekip, a wśród nich nasza - Wibatech Ziemia Brzeska. Zespół pierwszej w historii naszego regionu grupy zawodowej jechał w składzie: Jakub Foltyn, Andrzej Bartkiewicz, Marcin Wolski i Leszek Pluciński. Zawodnicy Wibatechu spisali się przeciętnie zajmując z czasem 48 minut i 11 sekund 9. pozycję.

Wygrał zespół BDC MarcPol jadący w składzie: Marcin Sapa, Piotr Kirpsza, Jarosław Kowalczyk i Robert Radosz. Mieli oni czas 46,23. Za nimi ze stratą 13 sekund przyjechał zespół CCC Polsat Polkowice, a kolejnych 11 sekund stracił trzeci na mecie Bank BGŻ.

W rywalizacji juniorów na także liczącej 40 km trasie wziął udział zespół Stobrawy Kluczbork w składzie: Patryk Stosz, Grzegorz Hoffmann i Patryk Złotowicz. Nasza drużyna miała czas 54,59 min i zajęła przedostanie 13. miejsce. Wygrała z czasem 47,28 ekipa KTK Kalisz.