Nasi kolarze startowali w Estonii

Jakub Kaczmarek w klasyfikacji generalnej wyścigu w Estonii zajął 32. miejsce.
Jakub Kaczmarek w klasyfikacji generalnej wyścigu w Estonii zajął 32. miejsce. Sławomir Jakubowski
Grupa zawodowa Wibatech Brzeg jechała w wyścigu dookoła tego kraju.

Sześciu zawodników Wibatechu startowało w czteroetapowym wyścigu dookoła Estonii. Miał on dość mocną obsadę, bo wystąpiło w nim kilka grup zawodowych z wyższej kategorii niż nasza i cztery reprezentacje narodowe. Oprócz Wibatechu pojechały też dwie inne polskie grupy: CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol.

Wyścig zakończył się zwycięstwem Estończyka Gerta Joeaara (Cofidis). W stawce 120 zawodników, którzy wystartowali (78 kolarzy ukończyło imprezę) 32. miejsce zajął Jakub Kaczmarek (strata 30 sekund do zwycięzcy), a 51. był inny zawodnik Wibatechu Tomasz Mickiewicz (strata - 44 sek.).

Aktywny w czasie wyścigu był Andrzej Bartkiewicz, który w jednym z etapów długo jechał w ucieczce, a przyzwoicie wypadł też w jeździe indywidualnej na czas gdzie zajął 27. miejsce. Nie ukończył jednak wyścigu, tak jak trzech innych kolarzy Wibatechu: Szymon Godras, Jakub Średziński i Wiktor Mrozek.