Nasi młodzi lekkoatleci zdobyli sześć medali podczas Halowych Mistrzostw Polski

Ta odsłona HMP odbyła się w Toruniu.
Ta odsłona HMP odbyła się w Toruniu. Jacek Smarz
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi lekkoatleci podczas Halowych Mistrzostw Polski U20 i U18. Szczególnie z AZS KU Politechniki Opolskiej i LUKS-u Chemik Kędzierzyn-Koźle.

Tak czy inaczej region reprezentowało blisko 30 zawodników i zawodniczek, z czego niemalże połowa wywodziła się z pierwszego z wymienionych klubów, który ostatecznie zajął w klasyfikacji drugie miejsce ex aequo z AML Słupsk (po trzy złota i brąz). Triumfowała Stal Ostrów Wielkopolski (4-2-3).

Warto odnotować, iż z Opolszczyzny - poza „akademikami” i Chemikiem - na liście startowej w Toruniu widniały też MMKS Kędzierzyn-Koźle, LUKS i Orzeł z Namysłowa oraz Kotwica Brzeg. Ostatecznie nasze województwo w klasyfikacji medalowej zajęło dziewiąte miejsce z trzema złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym.

Najlepiej zaprezentowali się kulomioci, którzy zapisali na swoje konto połowę tego dorobku. Szczególnie zawodnicy do lat 18, gdzie triumfował opolanin Jakub Buchwald z wynikiem 17.46m, a za nim ulokował się kędzierzynianin Tobiasz Mazur z rezultatem 16.14m. Natomiast kolega klubowy tego drugiego Jakub Korejba zajął takie samo miejsce w grupie U20 dzięki odległości 16.87m.

Złoto w młodszej kategorii wiekowej, ale w biegu na 60m, wywalczyła za to Olivia Greiner. Sprinterka ze stolicy regionu czasem 7.67s poprawiła swój rekord życiowy, kiedy z czasem 7.76s wygrała najpierw swój bieg eliminacyjny. Natomiast jej koleżanka klubowa Katarzyna Kokot z wynikiem 1.72m była trzecia w skoku wzwyż U18.

W grupie starszych zawodników kapitalnie zaprezentował się Filip Raka, który z czasem 3:45.62s pobił rekord Polski na 1500m do lat 20.