Nasi olimpijczycy spisują się wyjątkowo dobrze

Gimnastycy z Nysy zdobyli osiem medali i 75 punktów. To najlepszy wynik naszych sportowców. Klubowe
Na trwającej w województwie dolnośląskim Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży młodzi sportowcy z Opolszczyzny zdobyli już 21 medali.

Tegoroczne finały, choć wciąż do rozegrania zostało wiele konkurencji już na pewno będą lepsze niż poprzednie. Na pewno jeżeli chodzi o dorobek medalowy. Przed dwoma laty w Małopolsce Opolanie zdobyli bowiem cztery złota, trzy srebra i dziesięć brązowych medali. Przed rokiem na arenach województwa łódzkiego ich bilans to: 6 złotych medali, 4 srebrne i 19 brązowych. W efekcie dwukrotnie w klasyfikacji medalowej zajmowali ostatnie 16 miejsce. Na końcu stawki byli tez w punktowej i to zmienić może się nieznacznie.

Ale już jeżeli chodzi o medale jest dużo lepiej. Do tej pory nasi zawodnicy zgromadzili bowiem 10 złotych oraz trzy srebrne i osiem brązowych. W łącznej klasyfikacji daje im to bardzo dobre 7. miejsce. Do tej pory tytuły mistrzowskie wywalczyli: Piotr Zieliński (taekwondo, OKT Opole) - dwukrotnie, Kordian Krężelok (akrobatyka, Gwiazda Dobrzeń Wielki), Robert Mirga (badminton, Technik Głubczyce), Maja Dumańska (gimnastyka sportowa, NTG Nysa), Filip Wroński (gimnastyka sportowa, NTG Nysa), Patryk Siamro (gimnastyka sportowa, NTG Nysa), Jan Stolarek (dżudo, KJ AZS Opole), Ewelina Ciunek (zapasy, Orzeł Namysłów) i Mateusz Zybała (zapasy, Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle).